autor:

Deus Ex Machina

kategorie:
Gentlemen's club
publikováno:
počet komentářů:
0
Deus Ex Machina

 

Deus Ex Machina nechce jen stavět motorky. Chce, aby měli duši. Původem australská společnost dala světu nový styl, který spojuje svobodu jízdy na motorce se svobodou nalezenou ve vlnách omývajících břehy Bali.

 

Muž, i když gentleman, je přitahován ke koňským silám stejně silně jako k ženám. Lze odolávat, ale vždy je lepší se za projíždějící Corvettou ohlédnout a uštědřit jí obdiv, který si zaslouží. Stejně tak tomu je u motocyklů. I když jsou to menší a nenápadnější stroje, vyžadují větší pozornost a cvičené oko. Rozeznat originální motocykl od stylizované přestavby není snadné. Přestavbou motocyklů se na světě zabývá spousta firem a v každém větším městě je minimálně jedna dílna, která si s vaším miláčkem z katalogu ráda pohraje tak, aby ho nepoznal ani jeho designér. Některé podobné firmy si však kladou větší cíle. Nechtějí jen měnit vzhled strojů. Chtějí jim vdechnout život, chtějí, aby měly duši.

 

65233_10151342773459475_267523106_n

 

Hnutí Deus Ex Machina, můžeme-li to tak nazvat, vzniklo v roce 2008, kdy v australském Sydney otevřelo svou první pobočku. Je to velká garáž spojená s kavárnou a showroomem. Tradičně se zde pořádali a pořádají srazy motorkářů i automobilových nadšenců. Můžete sem zajít na kávu a vůbec se o motorky nezajímat, anebo si je jen tak prohlížet a nezavadit o kávu. Nejlepší možností však je, když přijedete na svém milovaném stroji, svěříte ho do rukou zkušeným mechanikům a posadíte se k výtečné kávě s dalšími milovníky jednostopých i dvoustopých vozidel.

 

 

Deus Ex Machina není jen obchod nebo kavárna. Převzetím výrazu „Duch ve stroji“ naznačuje, že jde o životní postoj, o styl, o vášeň. Spojuje lidi milující volnost, krásné stroje, surfování a slunečné dny. Proto vznikla kromě americké a australské i pobočka v Indonésii, přesněji na Bali. Na jejích stránkách nenajdete motocykly, ale surfová prkna a surfaře, kteří je pro Deus Ex Machina vyrábí.

 

Deus Ex Machina
fotografie: ©Deux Ex Machina

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál