autor:

Dorty inspirované výtvarným uměním

kategorie:
Food actually
publikováno:
počet komentářů:
1
Dorty inspirované výtvarným uměním

Dorty inspirované vývarným uměním hl

sediva-cara

Krásná, jemná, minimalistická a sladká. Tak by se dala charakterizovat tvorba Maggie Austin. Maggie se od malička věnovala baletu, ale potom, co musela taneční dráhu ze zdravotních důvodů ukončit, začala hledat nové uplatnění. A našla. Začala péct. Byla přijata do programu "The L'art de la Patisserie" na francouzské pekařské škole. Po ukončení programu začala pracovat jako stážistka v Charlie Trotter v Chicagu. Nyní má vlastní podnik ve Washingtonu "Maggie Austin Cake". Dorty které vytváří, jsou inspirované výtvarným uměním- bauhausem, impresionismem a secesí. Maggie nezapře ani ovlivnění baletem. Všechny její laskominy působí lehkým svěžím dojmem, ale odráží se v nich i přesnost, řád a symetrie, která je pro Magiinou tvorbu typická. Její dorty vypadají spíše jako rozvlněné baletní sukýnky, nebo květinové záhony.

 

Dorty inspirované vývarným uměním 1

Rozhovor

ram-horni

1)

Bývala jsi baletka, inspiruje tě tanec při tvé tvorbě?


Základem klasického baletu je pro mě disciplína a technika v kombinaci s uměleckým výrazem. Můj přístup při tvorbě dortů a sušenek vychází z tanečního tréninku. Také jsem zjistila, že dynamický pohyb ve vizuálním provedení je velmi vzrušující.

sediva-cara

2)

Kde všude čerpáš inspiraci?


Mám štěstí, že žiji ve městě, kde je možné vidět jedny z nejlepších uměleckých sbírek na světě. Do muzeí chodím stále, hlavně kvůli sbírce Edwardianských botanických tisků. Stále také nacházím inspiraci v oblasti módy. Textilie jsou fascinující médium, které se krásně přenáší na fondant. (* fondant je cukrářská zdobící hmota)

sediva-cara

3)

Co bylo nejtěžší se naučit, když jsi s pečením začínala?


Pečlivost a přesnost vždy patřilo mezi mé dobré vlastnosti, ale naučit se zcela novou činnost bylo skličující. Ale to je jako se vším, jen učením se můžete stát hodně dobrým.

sediva-cara

4)

Máš nějakou oblíbenou pekárnu/cukrárnu?


Moje oblíbená pekárna je Vanille v Chicagu, kde vytváří tradiční francouzské pěnové koláče. Ani nemohu vybrat nejoblíbenější druh, jak jsou všechny božské!

sediva-cara

5)

Stala se ti někdy při pečení dortu nějaká velká pohroma?


Naštěstí mám zkušenosti s katastrofami jen při experimentování. Takový máslový krém a fondán jsou velmi citlivé na teplo a vlhkost, takže musíme dávat pozor, aby mělo vše správnou teplotu.

sediva-cara

6)

Máš ve vaření vytyčený nějaký cíl, který bys ráda překonala?


Mám to štěstí, že se mohu věnovat profesi, kterou miluji: jídlo a umění. Fotografování patří mezi mou další zálibu a ráda bych někdy vydala knihu s fotografiemi dortů a cukroví.

sediva-cara

7)

Když tě přepadne chuť na sladké, upečeš si něco, nebo si na to zajdeš někam do cukrárny?


To záleží, někdy toužím vytvořit něco na co mám zrovna chuť, ale někdy je trefa do černého tabulka tmavé čokolády.

sediva-cara

8)

Preferuješ sladká, nebo slaná jídla?


Moje oblíbená jsou povětšinou pikantní a kořeněná jídla.

sediva-cara

9)

Posloucháš při vaření nějakou hudbu?


Vždy! Můj playlist záleží na mé náladě. Někdy poslouchám Bacha, někdy Franka Sinatru, a někdy si pustím Jay-Z.

sediva-cara

10)

Jak dlouho ti trvá příprava svatebního dortu?


Čas přípravy je individuální podle designu. Ozdobit dort může trvat někdy několik hodin. Celý pomalovaný dort dělám občas přes celou noc až do rána. A když dělám cukrové květiny, tak ztrácím pojem o čase. Je to pro mě něco podobného jako meditace.

dvojita cara

Fotogalerie dorty

fotografie: Maggie Austin

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Krásnější dorty jsem ještě neviděla. Jestli se někdy budu vdávat, jeden chci!

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist