autor:

Thakoon

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Thakoon

designéři vedoucí značku Thakoon

Thakoon Panichgul: 2004 - současnost

sediva-cara

sídlo společnosti Thakoon

270 Lafayette St., No. 1010
New York, New York 10012

sediva-cara

nové kolekce Thakoon představovány na:

New York fashion week: RTW, resort

dvojita cara

 

Thaisko-americký fashion brand Thakoon rozhodně není značkou, která by se řadila k revoluční vlně dnešních mladých avantgardních návrhářů. Experimentuje s tradičním přístupem k módě jako k řemeslu, které kombinuje s uměním. Jisté však je, že tyto staronové postupy mají velký potenciál.

kabelka thakoon

kabelka Thakoon

Thakoon Panichgul, zakladatel značky Thakoon, se sice narodil v Thajsku, ale ve svých jedenácti letech se přestěhoval společně s rodinou do Nebrasky v USA. Ačkoliv ho nikdo z jeho rodiny nepodporoval, spíše naopak, pro své odhodlání stát se módním návrhářem byl neustále kritizován, naučil se Thakoon šít už během dospívání. Byl jedním z těch kluků z malého města, kteří si čtou každý měsíc Vogue a sní o tom, že se jednou stanou módním návrhářem –  jemu se to splnilo. První univerzitu se zaměřením na obchod absolvoval v Bostonu, kam získal stipendium ze střední školy, v roce 1997. Rychle se chtěl vrátit zpět ke svému snu o tom, stát se  součástí módního světa, a tak se přestěhoval do New Yorku, kde začal pomalu pracovat na své kariéře. Po čtyři roky získával zkušenosti jako redaktor časopisu Harper´s Bazaar a v oboru módní produkce u značky J-Crew. V okamžiku, kdy se konečně odhodlal prorazit s vlastními návrhy, začal navštěvovat prestižní Parsons School of Design (2001–2003). V roce 2004 prezentoval svoji první  třináctikusovou kolekci, která mu vynesla mimořádně pozitivní ohlas médií, pozornost slavných osobností i veřejnosti. Zanedlouho se stal členem skupiny CFDA. Později ke kolekci RTW přidal i Resort a kromě oblečení začal navrhovat doplňky, v září 2010 doplnil sortiment své značky Thakoon o kabelky.

 

thakoon jaro-leto 2005

Thakoon jaro-léto 2005


K první zkušenosti s designem bot a kabelek se Thakoon dostal v roce 2006, kdy společně s Vivienne Westwood a Sophie Kokosalaki tvořil v rámci projektu Front Row kolekci pro Nine West. V roce 2007 navrhli Thakoon, značka Rodarte a Doo.Ri kolekci netradičně tradičních bílých košil a košilových šatů pro značku Gap. Modely se objevily na obálce amerického Vogue. Thakoon dále produkoval řady pro obchody Target (2008) a Aloha Rag (2010). V roce 2009 navíc vytvořil kolekci šperků pro japonskou značku Tasaki.

 

thakoon kabelky

září 2010, Thakoon představil svjí první kolekci kabelek


Jeho kolekce jsou zároveň nadčasové a inovativní, chic a rebelské.  Thakoon využívá přirozených vlastností materiálů a vzorů, zabývá se konstrukcemi. O své tvorbě říká, že je směsí nápadů. Rád je recykluje, takže znovu pracuje s prvky, které již použil v minulých kolekcích. Na jeho šatech je vidět práce se střihy, konstrukcí a s ženskou siluetou, kterou nechává ve většině případů přirozeně vyniknout. Neustále se soustředí na to, co žena skutečně chce, co jí sluší a co zároveň potřebuje.  „Je sebevědomá. Miluje módu a očividně jí nevadí za ni utrácet – ale není to jen o výrazných věcech. Je nonšalantní, sensitivní… není sexy, ale riskuje,“ popisuje Thakoon svoji představu o ideální ženě. Inspiraci čerpá i přímo v ulicích New Yorku, kde žije. Pozoruje kolemjdoucí a koloběh zdejšího života. Další Thakoonovou velkou inspirací je umění, k němuž utíká od navrhování. Svoje myšlenky shromažduje na blogu http://www.thakoonstudiodiary.com/.

K jeho velkým fanynkám patří například Michelle Obama, Sarah Jessica Parker nebo Demi Moore.

 

worn wiki

Tagy: Thakoon

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál