autor:

Mugler

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
2
Mugler

LOGO_MUGLER

mugler-1992

Thierry Mugler jaro/léto 1992

Mugler je francouzská módní a kosmetická značka nesoucí jméno po svém zakladateli Thierry Muglerovi. Thierry se proslavil zejména v období 70.let až 90.let, kdy byly po celém světě známé jeho sexy kreace podtrhující ženské křivky. Věnoval se návrhářství už od roku 1970, kdy se přestěhoval ze Štrasburku do Paříže a pracoval 7 let pro různé módní domy. Pod svým jménem uvedl první kolekci v roce 1973 a o rok později oficiálně představil svoji značku. Později byl díky obrovským úspěchům pozván do Chambre Syndicale de La Haute Couture a řadu s označením "couture" představil v roce 1992. Málokdo však ví, že Thierry byl v mládí také profesionálním baletním tanečníkem. Láska k divadlu mu vydržela až do současné doby. Pravidelně navrhuje divadelní kostýmy, například i pro Comédie Française.

 

predel-dekor

 

Thierry Mugler Americká Vogue Duben 1980

Thierry Mugler, Americká Vogue, Duben 1980

Tato značka známá zejména v předešlých dekádách zažívá v současné době velkou renesanci. Za její znovuzrození z velké části může Nicola Formichetti, známý hlavně jako stylista Lady Gaga. Nicola se stal v září 2010 kreativním ředitelem značky Thierry Mugler. I přes to, že tento stylista neměl žádné zkušenosti s prací jako fashion designér, stal se jím díky svým velmi neotřelým nápadům. Nyní tak vede hlavní návrháře Sebastiena Peigného a Romaina Kremera. Jejich práce nyní už pouze pod jménem Mugler, byla představena ve dvou předcházejících kolekcích.

Thierry Mugler, podzim/zima 1995-1996

Thierry Mugler, podzim/zima 1995-1996

Formichetti má za sebou řadu spoluprací jako stylista hvězd, hudebních klipů, filmů a editorialů (například pro magazíny Dazed & Confused, Vogue nebo Vanity Fair). Stojí za kontroverzními šaty z čerstvého masa, ve kterých se ukázala Lady Gaga na MTV music Awards nebo za stylingem jejích klipů Telephone a Bad Romance. Na jeho kreacích pro Lady Gaga se právě ukazuje jeho vkus - je to sexy, odpudivé, geniální či drzé? Generální ředitel značky Mugler říká, že Nicola je vhodný pro značku právě díky svému přístupu, je zběhlý v módě, budování image a v zábavních kruzích. On společně se svým týmem návrhářů vytvoří nový směr, kterým by se měla ubírat francouzská móda.

Haute Couture 1997

Haute Couture jaro/léto 1997

Formichettova dámská kolekce na zimu 2011 se rozhodně neřídí žádnými předepsanými trendy. Jsou to umělecké kousky, které jsou doslova nasazené na živých modelkách. Kolekce se musí vnímat jako celek- šaty, extrémně vysoké boty, extravagantní doplňky, účesy a samozřejmě make-up. Ale pokud šaty vytrhnete z kontextu velkolepé módní show, některé z nich se dají běžně nosit, ovšem pokud jste milovníci materiálů jako kůže, plast a latex. Řada je plná transparentních materiálů a viditelného spodního prádla. Tato kolekce navazuje na Thierryho výrazové prostředky z předešlé doby, snadno rozpoznatelné díky tvarování těla a přebudování proporcí.

mugler-1

Nicola Formichetti

Rick Genest (Zombie boy)

Na dámské i pánské módní přehlídce zajistila hudební doprovod popová star Lady Gaga. Pánská módní show nazvaná "Anatomy of Change" byla navíc obohacena o ještě jednu nezaměnitelnou postavu a tou je Formichettiho oblíbený model Rick Genest. Tento model je známý pod jménem Zombie boy pro své tetování, které pokrývá skoro celé jeho tělo i hlavu. Rick Genest je natolik výraznou osobností, že se stal tváří i celé kampaně Mugler. Potetované tělo společně s výraznými modely Mugler bylo vidět ve všech významných módních magazínech včetně pánského GQ, Vogue Hommes Japan nebo i-D, kde se objevil společně s Lady Gaga a Formichettim.

Thierry Mugler anatomy

Mugler, Anatomy of Change podzim/zima 2011 (Paris fashion week)


Jestli však jeho fututistická vize módy opravdu dá nový směr celému francouzskému odívání, to zřejmě ukáže čas.

predel

Mugler podzim 2011
Kreativní ředitel: Nicola Formichetti
Hudba: Lady Gaga

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist