autor:

Kenzo

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
1
Kenzo

designéři vedoucí značku Kenzo

Antonio Marras: podzim 2004 - současnost
Gilles Rosier: podzim 2000 - jaro 2004
Takada Kenzo: 1970 - jaro 2000

pánská linie: Kenzo Homme Menswear

Antonio Marras: podzim  2009 - současnost
Roy Krejberg: podzim  2000 - podzim 2003
Takada Kenzo: 1983 - jaro 2000

sediva-cara

sídlo společnosti Kenzo

1 rue du Pont Neuf
Paříž, Francie 75001

sediva-cara

nové kolekce Kenzo představovány na:

Paris fashion week, RTW, Menswear

predel

kenzo 1

Kenzo

(historie značky)

Japonsko-francouzská módní značka Kenzo patří rozhodně mezi ty nejznámější na světě a to i přes to, že je relativně mladá. Kenzo Takadava ji založil až v roce 1970, což je oproti jiným již zavedeným módním domům celkem nedávno. Koncept mixu východních vlivů v kombinaci s francouzskou elegancí v podání samotného Takadavy, nebo dnes nového ředitele Antonia Marrase je v módním průmyslu celkem výjimečný. Komu unikla řada oblečení kterou značka Kenzo vytváří, ten zná alespoň jméno společnosti díky velmi populárnímu parfému Flower by Kenzo, nebo název Kenzoki pod kterým se skrývají produkty péče o pleť.

Kenzo Takadava
narozen 27.února 1939 , Himeji, Japonsko

Kenzo Takadava se narodil 27. února 1939 v Japonsku a lásku k módě na sobě pozoroval již od dětství. V 19 letech se přihlásil na vyhlášenou školu Bunka Fashion College v Tokiu, kterou také absolvoval. Po ukončení studií v roce 1964 se přesunul z dálného východu do Paříže, kde se také usadil. Zde se pokoušel získat kontakty a své místo v módním průmyslu. První návrhy Kenzo Takadava realizoval kvůli nedostatku finančních prostředků z velkého množství levných materiálů. Ale i přes to jeho první módní přehlídka v galerii Vivienne, která se konala roku 1970 (pod oficiálním jménem Kenzo) byla úspěšná a jedny z jeho šatů se dostaly na obálku Elle. Právě mix různorodých materiálů a nezvyklé střihy s odkazem na asijskou kulturu jsou nyní to, co je pro značku absolutně typické. První oceňovaná kolekce představená v New Yorku a Tokiu tak nastartovala sérii úspěchů, mezi ty patří i cena japonského spolku módních editorů, kterou získal o rok později.

ram-horni

V roce 1978 prezentoval Kenzo Takadava svoji kolekci v cirkusovém stanu.

rám dolní

V jeho modelech byl vidět přirozený vliv jeho asijského původu a odvaha experimentovat - v roce 1978 prezentoval svoji kolekci v cirkusovém stanu, kterou zakončil sám jedoucí na slonovi. Po velké vlně úspěchu Kenzo představil v roce 1983 první pánskou kolekci. V roce 1987-8 začal Takadava vytvářet i parfémy, které dodnes obdivuje a miluje velký počet jeho fanoušku, mezi nejznámější patří parfémy Kenzo de Kenzo (nyní znám jako Ca Sent Beau), Parfum d´été, Le mond est beau a L´eau par Kenzo. Nejpopulárnější z parfémů však může být jen jeden, Flower by Kenzo je dnes již klasika mezi vůněmi, vytvořena byla Albertem Morillasem a představena v roce 2000. První pánský parfém přišel o devět let dříve. Kenzo spolupracoval s řadou známých umělců a designéru, kteří navrhovali originální lahvičky pro jeho vůně, jmenovitě například Ron Arad, Serge Mansau, Fabien Baron nebo Karim Rashid.

V roce 1993 se stala značka jednou ze společností vlastněných skupinou Louis Vuitton Moët Hennessy a o 6 let později Kenzo Takadava odešel ze společnosti. Prezidentem Kenzo parfums se stal Odile Lobadowsky a místo kreativního ředitele získal Patrick Guedj. Módním ředitelem je od roku 2003 Antonio Marras, který zachovává původní Kenzovu vizi mixu materiálů, střihů a stylů s ideou kompaktního looku. Marras se narodil 21. ledna 1961 v Itálii a nikdy nestudoval specializovanou oděvní školu, své zkušenosti s materiály získal během dospívání v obchodě svého otce. V roce 1996 začal realizovat své návrhy v Římě a o tři roky později představil svoji první RTW kolekci na módním týdnu v Miláně. V letech 2002-2003 začal tvořit i pánské kolekce, první ukázal ve Florencii na veletrhu Pitti Uomo, druhou už oficiálněji, přímo na milánském fashion weeku.

kenzo 2

V roce 2001 byly na trh uvedeny produkty péče o pleť s názvem Kenzoki, vyráběné z přírodních asijských ingrediencí jako je rýže, zázvor, bambus nebo lotusové květy. Roku 2005 se znovu vrátil do společnosti samotný Kenzo Takada, aby představil vlastní kolekci nábytku a bytových doplňků pod jménem Kenzo Maison.

kenzo logo

logo Kenzo

Tagy: kenzo

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • nmHTPS qahmffvllltm, [url=http://qwxvhdtgkpuk.com/]qwxvhdtgkpuk[/url], [link=http://dsdpoqkfmfmg.com/]dsdpoqkfmfmg[/link], http://uqlxaibksmgu.com/

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist