autor:

Gant

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Gant

gant logo 1

sediva-cara

Americká módní značka
vznik: 1949 (New Haven, USA )


Americká značka Gant je známá po celém světě díky své vysoké kvalitě oblečení. Nechává se inspirovat americkou ležérností a evropskou elegancí. Přestože se historie této značky začala oficiálně psát až v roce 1949, všechno to začalo už příchodem jejího zakladatele Bernarda Ganta v roce 1914 do Ameriky, kde si chtěl splnit své sny. Jeho novým domovem se stalo město New Heaven, kde si otevřel malou krejčovskou dílnu. Později z ní vyrostla firma, produkující módu do celého světa.

sediva-cara

Americká značka Gant je známá po celém světě díky své vysoké kvalitě oblečení. Nechává se inspirovat americkou ležérností a evropskou elegancí. Přestože se historie této značky začala oficiálně psát až v roce 1949, všechno to začalo už příchodem jejího zakladatele Bernarda Ganta v roce 1914 do Ameriky, kde si chtěl splnit své sny. Jeho novým domovem se stalo město New Heaven, kde si otevřel malou krejčovskou dílnu. Později z ní vyrostla firma, produkující módu do celého světa. Lidé Gant milovali nejen kvůli kvalitě materiálu, ale i pro její hodnoty, mezi které patřila celistvost, propracovanost, optimismus a porozumění. Zručnost v krejčovství a smysl pro detail, jaký měl Bernard Gant, zdědili i jeho synové Marty a Elliot. Společně navázali na otcovu svědomitou práci a pokračovali v tradici značky. Gant můžeme zařadit mezi tehdejších módní inovátory. Po celém světě ji proslavila hlavně spousta nových nápadů pro pánské košile, jako například límec button-down či třetí knoflík na límci kvůli lepšímu vedení kravaty.

gant h

Po čase nastaly ve vedení změny, které vývoj značky na chvíli pozastavili. V osmdesátých letech se na scéně objevuje trojice mladých Švédů, kteří získali práva na design kolekcí a obchodní zastoupení značky po celém světě s výjimkou amerického trhu. Více než dvanáct let je domovem značky švédský Stockholm a společnost Gant AB, která odkoupila i licenci pro Spojené státy. Noví majitelé vrátili značce kvalitu a propracovanost, kterou se pyšnila za éry Bernarda Ganta a jeho dětí. 31. ledna 2008 značka znovu změnila majitele, 95,5% společnosti odkoupila Maus Frères SA se sídlem ve Švýcarsku.

V současnosti Gant nabízí své kolekce ve více než 600 prodejnách po celém světě. Nabízí kompletní řadu oblečení pro muže, ženy i děti. Kromě toho i pánské a dámské vůně, náramkové hodinky, sluneční brýle, obuv, či bytové doplňky.


worn wiki

 

Tagy: Gant

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál