autor:

Dolce&Gabbana

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana 001

Rok 1982, Domenico Dolce a Stefano Gabbana zakládají vlastní módní studio v Miláně. Právě se zrodila značka, která ovlivní miliony lidí na celém světě a jejíž DNA se skládá z tradicí, glamouru, středomořské kultury a kultury všeobecně, senzací a sex appealu.Synonymen stylu značky se stává leopardí potisk, korzetové šaty a sexy oblek.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana

Dolce&Gabbana 001

Svou první dámskou kolekci představili v Miláně roku 1986 a od této chvíle se již v podstatě nezastavili. Duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana, jejichž modely jsou známy tím, že "hvězdy v nich vypadají jako hvězdy", se stalo brzy populární mezi celebritami. Jejich obdivovatelkami se staly například Isabella Rossellini, Demi Moore, Nicole Kidman a v neposlední řadě také Madonna, která si oblékla košili DG na fimovém festivalu v Cannes v roce 1991a později, v roce 1993, nechala tuto dvojici mladých talentů navrhnout kostýmy pro své Girlie Tour.

Dolce&Gabbana 001

Domenico a Stefano své impérium dokázali rozšířit takřka během pár let do ohromných rozměrů. V roce 1991 představili svou první pánskou kolekci a také kolekci šátků a šál, které ovšem byly vyráběny pod licencí mimo módní dům. V roce 1995 Dolce&Gabbana vtrhla do USA a otevřela první butik V New Yorku.

Dolce&Gabbana 001

V roce 1994 uvádějí Stefano a Domenico na trh takzvanou difusion line, D&G, což je linie pro mladší dámy a chlapce s designem více přizpůsobeným módnímu street looku a v nižší cenové hladině. D&G je první představeno v Evropě a o dva roky později i v USA. Linie zahrnuje dámskou a pánskou ready-to-wear, doplňky, obuv a kabelky. Její okamžitá popularita bleskově zvedla obraty Dolce&Gabbana z 50 milionů dolarů na počátku roku 1994 na 125 milionů dolarů na jeho konci!

reklamní kampaně Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana 001

Dolce&Gabbana 001

Dolce&Gabbana 001

Na konci 90.let začala restrukturizace společnosti, jejíž hlavním cílem bylo vytvořit celek, který má pod kontrolou veškeré své výroby a obchodní sítě. Počátkem roku 2000 začala Dolce&Gabbana vykupovat své frančízy po celém světě a zároveň otevřela velký počet flagship stores, originálních butiků, které svým interiérem dokonale podtrhují image značky. Zároveň vykupuje všechny své licence na výrobu doplňků a obuvi. Také dělí svou hlavní linii Dolce&Gabbana na Black a White. Linie Black je více extravagantní, zatímco White je tradičnější. Dalším důležitým krokem podniknutým v této době bylo zavedení kolekcí D&G TIME a také dětské D&G

.

Dolce&Gabbana 001

V roce 2003 se Dolce&Gabbana stává nezávislým módním gigantem s obratem 525 milionů dolarů. Ze společnosti, která začínala s kreditem 1000 dolarů, to není špatné!

Dolce&Gabbana 001

Dolce&Gabbana 001

Dolce&Gabbana 001

"Není příliš obvyklé, že by mnoho lidí umělo přeměnit svou vizi potrhaných džínů, přisprostlých korzetů, špičatých bot, uhlazených obleků nebo fotbalových trikotů na neodolatelný globální export. Ale pan Dolce a pan Gabbana to udělali." Guy Trebay, New York Times

Dolce&Gabbana 001

Poslednímy novinkami, které spatřily světlo světa, jsou linie make-upu a populární parfémy, jako jsou Light Blue, The One atd. Roku 2008 se stává tváří značky Scarlett Johanson, a propaguje parfém The One a veškerý make-up. Novou řadou parfémů jsou také D&G. 1, 3, 6. 10, 18.

Dolce&Gabbana 001

Dolce&Gabbana 001

Dolce&Gabbana 001

D&G backstage jaro/léto 2010

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál