autor:

Converse

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Converse

converse logo

sediva-cara

Americká značka obuvi
vznik: 1908 (Malden, Massachusetts )


Tenisky značky Converse jsou nejen jednoduché, ale taky jedny z nejstarších a nejpopulárnějších. Jsou příběhem legend, hrdinů a inovátorů, kterých bude vždy spojovat velká láska ke sportu. Zakladatelem této světově úspěšné značky je Maher Converse, který po sobě pojmenoval i značku. Bylo to v roce 1908, kdy Converse Rubber Corporation otevřela brány své tvorby.

sediva-cara

Na začátku se vyráběla pouze pracovní obuv, tvořena na základě sezónních potřeb. Později podle rozhodnutí majitelů, kteří chtěli svůj pracovní tým zaměstnat na celý rok, začali vyrábět soustavně boty a později tisíce párů pánských, dámských, ale i dětských bot s typickou gumovou podrážkou.

Historie této značky je asi nejvíce spojena s výrobou sportovní obuvi. V roce 1917 byly vyrobeny první Converse All stars basketbalové tenisky. Jejich první verze byla v přírodní hnědé barvě s černým lemováním. Spojení basketbalového hráče H. "Chuck" Taylora se značkou, vedlo v roce 1923 k rozšíření týmu Converse a připsání jeho jména na kotníčkovou část tenisek. Od té doby byly tenisky známé jako Chuck All Stars a staly se populární po celém basketbalovém světě.

converse hl 1

Později se začali vyrábět v různých barevných odstínech, kvůli přizpůsobení barev jednotlivým týmúm. Po smrti Chucka v roce 1969, značka stále patřila mezi top na světovém sportovním trhu. Postupem času však trh zaplavili nové značky, mezi nimi i značka Nike Comporation, aby Converse nepřišli o své zákazníky, rozšířili svůj sortiment o nové modely tenisek. Od basketbalových přešli k atletickým a staly se populární nejen mezi sportovci ale taky rockery a mladší generací. Značka se však postupem času, i díky neustálým změnám ve vedení dostávala do problémů, a celková poptávka po jejich botách začala klesat.


converse hl 2

Úpadek pokračoval následujících dvacet let a skončil až v roce 2001, kdy vyhlásili bankrot. Zavřeli svou pobočku v USA a přesunuli se do Asie. Vše se vrátilo zpět až o dva roky později, kdy značku Converse koupil silný hráč na sportovním poli -  Nike, za více než 300 tisíc dolarů. I když brand změnil majitele, zachovaly si boty svou původní koncepci a dodnes se řídí heslem "Shoe game". Od roku 1949, s výjimkou nových barev či materiálů mají tenisky stále svůj charakteristický původní design. Značka Converse prožila velké úspěchy, ale i pády. Na rozdíl od jiných výrobců, kteří dnes ztrácejí na své popularitě, boty značky Converse All Stars "Chuck Taylor" má téměř každý mladý člověk. Dodnes se jich prodalo více než 800 000 000 párů.

 

worn wiki

 

Tagy: converse

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál