autor:

Céline

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
1
Céline

Céline historie

sediva-cara

designéři vedoucí značku Céline

Phoebe Philo : podzim 2009 - současnost
Ivana Omazic: jaro 2006 - léto 2009
Roberto Menichetti: jaro 2005 - podzim 2005
Michael Kors: 1997 - podzim 2004
Celine Vipiana: 1945 - 1997

sediva-cara

sídlo společnosti Céline

23-25 rue du Pont-Neuf
Paris 75001
Francie

sediva-cara

nové kolekce Céline představovány na:

Paris fashion week, RTW a Resort

predel

Céline

(historie značky)

Céline je francouzská módní značka fungující už od roku 1945, kdy byla založena návrhářkou Céline Vipiana. Původně byla koncipována jako obchod s dětskou obuví, během 60. let se však sortiment rozšířil o dámské kolekce oblečení, bot a doplňků.

Céline Vipiana

Céline Vipiana zakladatelka značky

Jméno Céline bylo uznávané za své elegantní dámské oblečení, které zároveň vždy bylo nositelné a hlavně praktické. „Ženy se okamžitě chytly toho nápadu. Uvědomily si, že móda Céline je praktická a jednoduchá. Žena, která hodně cestuje, si může vzít hodně lehkých věcí do jednoho kufru a zůstat krásná a čistá. Například – vzít si sukni a halenku, které jsem proslavila, nebylo v módě. Všechny nosily šaty, “ prohlásila sama Vipiana.

Céline byla jedna z prvních značek, která expandovala do Japonska. Mohlo za to právě skvělé vedení Céline Vipiany, po které převzal pomyslné žezlo Michael Kors až po téměř čtyřiceti letech její vlády, tedy v roce 1997. I přes to, že se mnoho kritiků shodlo na jeho úspěchu, Kors z firmy v roce 2004 odešel, aby se mohl věnovat své vlastní práci v New Yorku. Hlavním návrhářem se tak stal Roberto Manichetti (se zkušenostmi například z britského módního domu Burberry nebo Jil Sander), který však na postu vydržel pouze jeden, pro něj ne příliš úspěšný rok. „Velká změna je samozřejmě v tom, že idea Celine se změnila z vize americké sportovní elegance Michaela Korse na Menichettiho evropskou. To znamená, že nedbalý a často extravagantní luxus vystřídal mnohem střízlivější a experimentálnější vzhled,“ komentoval Mark Holgate přehlídku S/S 2005.

 

kabelka céline

kabelka Céline jaro 2011

Další čtyři roky byla v čele chorvatská designérka Ivana Omazic, která podle vlastníka značky, firmy LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton Inc. selhala. Podle kritiky nedokázala nějak najít ten správný způsob, jak pokračovat v tradičním duchu Celine a zároveň ho posunout někam dál. Jednu sezónu experimentovala s průhledností, další se zvířecími potisky a i přes celkem úspěšnou kolekci S/S 2008, kde se vrátila k jednoduchosti, byla nahrazena v roce 2009 Pheobe Philo, známou ex-návrhářkou Chloé.

Kromě toho že je značka Céline průkopníkem ležérního chic stylu v ženském odívání, přidala v rámci inovace roku 2001 mezi svůj sortiment linii slunečních brýlí a dvě vůně Céline pour Femme a Céline pour Homme.

celine 3

Phoebe Philo působí pro značku od podzimu 2009 do současnosti

Pheobe Philo se narodila v Paříži, ale přesto je Britka. Vystudovala známou školu Central Saint Martins v Londýně. V roce 1997 získala práci asistentky Stelly McCartney v Chloé. Kreativní ředitelkou se stala již čtyři roky na to , když McCartney odešla a založila stejnojmennou značku. V roce 2005 získala Pheobe Philo ocenění Britský designér roku, o pět let později ale opustila Chloé i ona, aby se mohla věnovat své rodině a dětem v Londýně. Na dlouho pracovat nepřestala - stala se nástupnicí Ivany Omazic. „Je to pro mě vážně vzrušující krok - se značkou, která vypadá jako jedna z nejslibnějších módního průmyslu. Nemůžu se dočkat, až budu ve studiu a začnu tvořit návrhy, které znovu probudí Celine, nadchnout klienty svoji tvorbou a mít tým, který je neuvěřitelně zapálený do své práce,“ komentovala Philo svůj nástup.

 

celine léto 2010

Reklamní kampaň Céline léto 2011

V prosinci 2010 získala Pheobe svoji druhou cenu pro britského návrháře roku a to velkým právem, jelikož konečně dala Céline novou, moderní a přitom velmi ženskou identitu.

 

kolekce Céline

sediva-cara

Céline lookbook podzim 2011

sediva-cara

Céline lookbook podzim 2010

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Céline má neskutočne úžasné kolekcie, tak jednoduché a tak krásne. Rozhodne je to jedna z mojich obľúbených fashion brands.

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist