autor:

Acne

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
1
Acne

Acne 1 hl

sediva-cara

Švédská módní a kreativní značka
vznik: 1996

Struktura:
Acne Advertising
Acne Art Department
Acne Production
Acne JR
Acne Paper
Acne Fashion & Denim


Švédské Acne je nejen světově uznávaná módní značka, ale taky tvořivý kolektiv v oblasti grafického designu, filmové produkce a reklamy. V současnosti pro ni pracují více než dvě stovky lidí po celém světě. Na začátku to však bylo pouhé seskupení čtyř nadšenců (mezi nimi i Jonny Johansson - současný kreativní ředitel), kteří se v roce 1996 rozhodli založit společnost Acne, také známou jako Acne Studios.

sediva-cara

Acne
(historie značky)

Název se skládá z iniciál slovního spojení „Ambition To Create Novel Expression“ a v počátcích se zaměřovali na inzerci, grafiku, filmovou produkci a reklamu. Cílem bylo vytvořit stylovou značku a pomoci dalším budovat tu jejich. Rok po založení vytvořili kolekci oblečení "100 unisex jeans", díky kterým se Acne stala nejen uměleckou a kreativní společností, ale také módní značkou.


acne studio 1


Jejich práce byla představena v uznávané Elle a postupně se charakteristické džíny s jasně červenými švy staly těmi nejžádanějšími v zemi. V roce 2000 na předávání cen magazínu Elle získala ocenění Designér roku a od té doby to byl jen krůček k otevření prvního Acnestudia ve Stockholmu. Dnes oblečení značky ACNE najdete ve více než 45 zemích světa. Milovaná módní značka zahrnuje ve své produkci oblečení pro ženy i muže, obuv, tašky a doplňky. I když na první pohled vypadá, jakoby tvořila modely podobné konkurenčním značkám, je to pravě kvalita materiálu, která ji dělá výjimečnou. Kreativní ředitel Jonny Johansson říká: "ACNE vytváří jemné, decentní a kvalitní oblečení, které i samostatně vypadá dobře, ale dohromady tvoří nás a náš šatník. Vždyť přece i móda je nejlepším způsobem sebevyjádření."


Acne 2 hl

Acne 3 hl

V minulosti značka spolupracovala s mnoha významnými jmény, jako například s nejstarším výrobcem kol, módním domem Lanvin, nebo šperkaři Mikael Zobel a Husam El-Odeh. Nejnovější produkce je zaměřená na výrobu originálního nábytku, který tvoří designér Carl Malmsten.

sediva-cara

Struktura Acnestudios

Acne Production

Acne Digital + Acne Film = Acne Production, se sídlem ve Stockholmu, několikrát oceněný produkční dům, který se zaměřuje na reklamní a filmovou produkci.

Acne Advertising

Je nezávislá reklamní agentura, která vytváří a dodává kreativní řešení. Jde to původní koncepce značky Acne, která byla založena v roce 1996 jako kreativní a umělecká agentura.

Acne Paper

Acne paper je magazín, který vychází dvakrát ročně a je chápán jako jediná vizuální komunikace značky se zákazníky. Není to typický leták propagující slevy a nejnovější kolekci. Zaměřuje se na módu, umění, fotografii, design, kulturu a architekturu.

Acne JR

Acne JR vyvíjí a vyrábí hračky a různé koncepty.

sediva-cara

 

worn wiki

Tagy: acne

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist