autor:

Givenchy

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Givenchy

designéři vedoucí značku Givenchy

Riccardo Tisci: jaro 2006 - současnost
Julien Macdonald:
jaro 2002 - podzim 2004
Alexander McQueen:
podzim 1997 - podzim 2001
John Galliano:
Fall 1996 - jaro 1997
Hubert James Taffin de Givenchy:
1954 - jaro 1996

sediva-cara

sídlo společnosti Givenchy

3, Avenue George V
Paříž,
Francie 75008

sediva-cara

nové kolekce Givenchy představovány na:

Paris fashion week, RTW, Menswear a Resort, Milan fashion week ( Menswear )

predel

Givenchy

(historie značky)

Givenchy 001

Hubert de Givenchy

Hubert de Givenchy se narodil v roce 1927 v rue Saint-Louis v Beauvais ve Francii. Zájem o módu projevoval již od raného věku. Ve věku deseti let navštívil Světovou výstavu v Paříži a vrátil se uchvácen Pavilonem elegance, kde své modely předváděly nejslavnější francouzské módní salóny. Givenchy byl rozhodnut: stane se módním návrhářem. Po osvobození Francie se Hubert de Givenchy přemísťuje do Paříže a začíná se učit řemeslu u Jacquesa Fatha. Pokračuje pod vedením Roberta Pigueta a v roce 1947 se stává asistentem Luciena Lelonga. Stejného roku ho Elsa Schiaparelli pověřuje, aby vedl její butik na Place Vendôme, kde setrvá čtyři roky.

Givenchy 001

Hubert de Givenchy, Paříž 1952

1952

V únoru 1952 se Givenchyho sen stává skutečností – otevírá svůj vlastní salón, Maison de Couture v rue Alfred de Vigny 8, na Monceau Plain. Jeho první kolekce ihned sklízí úspěch. Ikonou značky se stává Bettina Graziani, modelka a tisková mluvčí v jednom. Hubert de Givenchy pro ni vytvořil slavnou halenku Bettina.

Givenchy 001

1953

Rok 1953 je pro mladého návrháře velmi význačný. Setkává se s Audrey Hepburn, která ztělesňuje jeho ideál ženskosti. Zároveň tak začíná přátelství trvající 40 let, během kterého se herečka stane velvyslankyní salónu.

Audrey Hepburn 001

Filmy s Audrey Hepburn jako například Snídaně u Tiffanyho, Usměvavá tvář nebo Sabrina zprostředkovaly Givenchyho rafinovanou eleganci celému světu.

SABRINA

Audrey Hepburn ve filmu Sabrina 
z roku 1954

Jako průkopník v mnoha oblastech byl Givenchy první návrhář, který představil luxusní kolekci dámské konfekce v roce 1954. Jeho práce kombinují klasickou eleganci s odvážnými a moderními prvky. Mezi jeho nejoriginálnější kusy patří pytlové šaty bez zdůraznění pasu, kabát s vysokým límcem nebo užívání tkanin s potisky inspirovanými Miróem, Mattissem nebo Christianem Bérardem. V průběhu let rozšiřoval salón svůj sortiment a v roce 1973 vstoupil i do světa pánského oblečení s řadou Gentleman Givenchy.

Givenchy 001

Givenchy by John Galliano | Naomi Campbell

Značka rozšiřovala svou distribuci do po světě, především na Blízký Východ a do USA. Givenchy se stal součástí luxusní francouzské skupiny LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton spolu s Diorem, Louisem Vuittonem, Christianem Lacroixem a Céline. V roce 1995 odešel Hubert de Givenchy do penze a novým hlavním návrhářem salónu se stal John Galliano, absolvent londýnské umělecké školy St Martin’s School of Art třikrát oceněný titulem Návrhář roku. Jeho následníkem se stal Alexander McQueen, absolvent stejné školy.

Givenchy 001

jaro/léto 2000 Alexander McQueen pro Givenchy

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál