autor:

Fred Perry

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Fred Perry

Oblečení Fred Perry je jedním z největších přínosů Velké Británie světu. Značku založil ve 40. letech trojnásobný wimbledonský vítěz Fred Perry. Za posledních 60 let se ze skromné značky sportovního oblečení stal módní pojem, který je znám a uznáván po celém světě.

fred perry 001

Za vznikem této značky stojí kromě Freda Perryho i rakouský fotbalista Tibby Wegner. Když přestal s profesionálním fotbalem, pustil se do podnikání. Vyvinul nový typ potítka, který byl mnohem lehčí a pružnější než ostatní v té době. Wegner chtěl, aby nový produkt nesl jméno Freda Perryho. A tak se zrodila nová značka.

fred perry 001

Díky chytré marketingové kampani mělo potítko obrovský úspěch. Wegner a Perry měli další plány pro rozšíření sortimentu, ale nemohli se shodnout na vhodném logu. Oba chtěli něco, co by symbolizovalo Fredův život. Britské veřejnosti nebyl Perry znám pouze jako sportovec – vědělo se o jeho pestrém milostném životě (měl poměr s mnoha ženami, z nichž se čtyřmi se oženil), byl součástí nově vznikající kultury celebrit a jeho tvář byla známá po celém světě (což v předtelevizním věku bylo pozoruhodné). 
 Fred pro logo navrhoval symbol dýmky, kterou vášnivě kouřil. Zdálo se mu, že je ideálním symbolem jeho osobního života. Tibby ale protestoval, protože věřil, že dýmka se nebude líbit Fredovým fanynkám. Společně zavrhli ještě další návrhy, až se konečně shodli na vavřínovém věnci. Logo nese značka dodnes a lidem evokuje Británii, kvalitní sportovní oblečení, pólo trička a v neposlední řadě Wimbledon.

fred perry 001

V 60. a 70. letech došlo k sblížení sportovního a vycházkového oblečení. Pólo trička značky Fred Perry se staly kultovní záležitostí díky tehdejšímu hnutí Mods, kteří si tato trička velmi oblíbili. Trička byla vyráběna z kvalitního odolného materiálu, dobře odváděla pot a měla přitažlivý design. Zákazníci brzy začali vyžadovat vícebarevná trička (tou dobou se vyráběla pouze bílá), především s barevným límcem a obrubou rukávů. 

V roce 2009 se zvedla nová vlna zájmu o značku, když sponzorovala skotského tenistu Andy Murrayho. Značka byla oblíbená i u mnoha britských rockových a popových hvězd, např. u Gwen Stefani nebo kapely Blur.

fred perry 001

Značka se svým stylem sice zůstává věrná tradičnímu vzhledu a designu, ale při spolupráci s jinými se nebrání experimentování. Mnoho významných návrhářů spolupracovalo s Fredem Perrym a vytvořilo úžasné kombinace tradičního a nového designu. Výborným příkladem je například Raf Simons. Při spolupráci s Fredem Perrym přistupoval k tradičnímu designu inovativně a neotřele, a tak vznikla například pólo trička z materiálu imitující kov.

Raf Simons X Fred Perry - podzim/zima 2009

fred perry 001

fred perry 001

fred perry 001

fred perry 001

fred perry 001

Fred Perry Clothing je značka oblíbená ve Spojeném království, Japonsku a USA. Pólo trička Fred Perry jsou populární na celém světě a nezaměnitelná díky použití barev na manžetách a lemech, nemluvě o logu s vavřínovým věncem. webové stránky Fred Perry: www.freperry.com

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál