autor:

Fendi

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Fendi

V roce 1925 vzniká salón Fendi. V Římě na Via del Plebiscito mladí manželé Edoardo a Adele Fendi otvírají obchod s kabelkami a kožešinami. Obchod si brzy získal dobrou reputaci díky vysoké kvalitě svého zboží. Pro Římany znamenala „procházka do Fendi na Plebiscito“ symbol určité prestiže a vysokého postavení. Časem Fendiové otevřeli i další obchody a ve 30. a 40. letech již bylo jméno Fendi známé i mimo metropoli.

fendi 001

V roce 1946 pro obchod začalo pracovat i pět dcer Fendiových. S nimi přišla nová krev a nové nápady. Sestry vytvořily nové modely koženého a kožešinového zboží. O několik let později sestry potkaly vycházející hvězdu módního nebe – Karla Lagerfelda. V rukou Karla Lagerfelda kůže a kožešiny získávají nový význam - z kožešiny se stává módní měkký a lehký kus oděvu. Zároveň se mění i druhy užité kůže – Lagerfeld vrací do životy druhy kůže, které se již předtím dlouho nepoužívaly. S Lagerfeldem vzniká i logo salónu – nezaměnitelné dvojité F.

claudia cardinale 001

Claudia Cardinale 1967

monica vitti 001

Monica Vitti 1969 

 V roce 1969 se mění klasická kabelka Fendi – kombinuje v sobě eleganci, praktičnost, inovaci a styl. Kabelka už není tvrdá a tuhá, ale měkká, bez pevného tvaru. Kůže je zpracovaná jinými technologiemi, aby byla měkčí a tak vzniká nová generace kabelek Fendi. Úspěch vedl k vytvoření dalších řad, aby vznikla ucelená image Fendi.

Milva 001

Milva 1970

Sofia-Loren-1972 001

Sofia Loren 1972

diana ross 001

Diana Ross 1975 
 V roce 1977 byla uvedena konfekční řada, která ovšem splňovala stejná kritéria pečlivého návrhářství a elegance jako ostatní produkty Fendi. V roce 1984 vznikla i kolekce bytových doplňků. Fendi tou dobou nabízel celou škálu šál, kravat, rukavic, slunečních brýlí, džín a bytových doplňků.

fendi 001

– Catherine Deneuve a Carla Fendi 1983 O rok později se při příležitosti šedesátého výročí založení značky a dvaceti let spolupráce s Karlem Lagerfeldem konala velká výstava v Národní galerii moderního umění v Římě pod názvem Fendi a Karl Lagerfeld. V rámci této události byl uveden první parfém Fendi.

Catherine Deneuve a Carla Fendi 001

– Catherine Deneuve a Carla Fendi 1987 O několik let později salón znovu uvedl původní řadu Selleria s koženým zbožím vyráběným pouze ručně. Pod tuto řadu spadají kabelky, příruční zavazadla a drobné kožené zboží vyráběné z té nejlepší kůže, již ručně zpracovávají mistři sedláři. V roce 1997 byla uvedena kultovní kabelka Fendi Baguette, malá kabelka, která se nosí pod paží. Ihned měla obrovský úspěch. Vzniklo více než 600 verzí z různých materiálů (včetně těch neobvyklých) a kabelka se tak stala i sběratelským artiklem. Návrhářka kabelky, Silvia Venturini Fendi (creative director značky) pak přišla v roce 2005 s kabelkou Spy a o rok později s kabelkou B Fendi. I tyto dvě měly velký úspěch. Fendi se během svého úspěšného období spojil s dalšími společnostmi – skupinou LVMH a s Pradou. Nové partnerství umožnilo se značce dále rozšiřovat na mezinárodním poli. V roce 2005 salón oslavil 80. výročí založení a při této příležitosti otevřel v Římě Palazzo Fendi, nové sídlo společnosti v centru města. Palazzo Fendi obsahuje studia, kožešinový ateliér a největší butik Fendi na světě. V říjnu 2007 při západu slunce pořádal salón zcela unikátní přehlídku, která se konala na Velké čínské zdi. 88 modelek kráčelo po mole dlouhém 88 metrů, jedním z nejdelších mol vůbec (osmička je v Číně magické číslo).

fendi

přehlídka Fendi na Velké čínské zdi V únoru 2008 byl otevřen obchod na Avenue Montaigne 22 v Paříži. Při této příležitosti se konal soukromý koncert Amy Winehouse, na kterém se sešlo 400 pozvaných celebrit ze světa zábavy, módy, filmu a umění: Rihanna, Sofia Coppola, Claudia Schiffer, Jessica Alba, Jade Jagger, Milla Jovovich a další. V současné době Fendi provozuje přes 160 butiků ve 25 zemích.

Jessica Stam Fendi zima 2009 001

Jessica Stam Fendi zima 2009 002

Jessica Stam Fendi zima 2009 003

Jessica Stam, Fendi podzim/zima 2009

Fendi jaro 2010 001

– Fendi jaro 2010

Řady Fendi – Fendissime
 Řada pro mladé, kterou vytvořil v roce 1962 Karl Lagerfeld. V současné době je pozastavena.

cara 001


Psací náčiní

 Fendi Psací náčiní

, značka poskytla své jméno a logo výrobcům per Cross Pens v roce 1989. V roce 2000 ovšem společnost Cross zastavila výrobu per.

cara 001

Fendi Timepieces


 Kvalitní švýcarské hodinky pod licencí Fendi.

cara 001 – Fendi Fragrances Fendi uvedla svůj první parfém, Fendi for Women, v roce 1985. Další parfémy byly pánské vůně Theorema Uomo a Fendi Uomo a dámské vůně Celebration a Fantasia.

cara 001


 – Brýle 
Fendi Fendi v současné době vyrábí obroučky k dioptrickým brýlím a sluneční brýle.

cara 001


 – Kožešiny Fendi Na kožešinách si značka udělala své jméno. V současné době je jednou z mála oděvních značek, která nabízí kompletní škálu kožešinového zboží. Naomi Campbell přišla o svou pozici mluvčí hnutí Lidé za etické zacházení se zvířaty (PETA), když předváděla na přehlídce kožich od Fendi. Elizabeth Hurley měla na sobě červený kožich od Fendi ve filmu Smlouva s ďáblem (Bedazzled) z roku 1997. Konfekce
 je k dostání v luxusních obchodních domech, například v Saks Fifth Avenue nebo Neiman Marcus.

cara 001

Fendi Casa 
 Nejnovější řada Fendi nabízející bytové příslušenství a doplňky. Nábytek, pohovky, křesla, police, postele – každodenní předměty, které ale na sobě nesou známky nezaměnitelného stylu Fendi. Všechny produkty se vyznačují vysokou kvalitou, důkladnou volbou použitých materiálů a jejich kombinace, která vytváří novou formu. Značná pozornost se věnuje i drobným detailům a náby- tek je vyráběn ručně.

Kableky Fendi

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál