autor:

Dior

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Dior

Christian Dior S.A. (známější jako Dior) má své sídlo v Paříži a v současné době spadá pod společnost Moët Hennessy • Louis Vuitton. Odbyt zboží Dior tvoří asi 42% prodeje celé společnosti. Divize Christian Dior Couture navrhuje a vyrábí světově žádanou haute couture, stejně jako luxusní konfekci, pánské oblečení a doplňky. V současné době provozuje Dior asi 160 butiků na celém světě a plánuje otevřít další. 

Značka Dior neztrácí na významu ani v 21. století. V roce 2001 byl otevřen Dior Homme Boutique na Avenue Montaigne a představil nový „současný mužský koncept“, jehož tvůrcem byl návrhář Hedi Silmane.

dior boutique paris 001

Dior Homme brzy získal prominentní pánskou klientelu včetně Brada Pitta a Micka Jaggera. V roce 2002 získal Hedi Silmane prestižní ocenění Mezinárodní návrhář roku. 

Svůj první Dior Homme Boutique mimo Francii otevřel Dior v Miláně v únoru 2002. Do konce roku již fungovalo 130 butiků. Následovaly butiky všude po světě, včetně Tokia a Moskvy.

CHRISTIAN DIOR HIGHER 001

Pánská vůně Higher byla uvedena v roce 2001, následována parfémem Addict o rok později. Rok 2005 uvítal vůně Miss Dior Chérie a Dior Homme.

2001

V roce 2001 uvedla značka Galliano vlastní hodinky Dior, první byla řada Chris 47 Aluminum, která znamenala milník v designu hodinek Dior. Následovaly hodinky Malice a Riva, které byly později osázené drahými kameny, aby se z nich staly Malice Sparkling a Riva Sparkling. Kolekce konfekce jaro/léto 2002 inspirovala značku, aby uvedla hodinky Dior 66, které rozbouraly stávající stereotypy o tom, jak mají vypadat dámské hodinky. 2003 Rok 2003 uvítal hodinky Chris 47 Steel, příbuzné původním Chris 47 Aluminum. Victoire de Castellane, návrhářka šperků Dior, uvedla své vlastní hodinky pojmenované Le D de Dior. Tyto hodinky byly navrženy pro ženy, ale měly i mnohé rysy, které bývají tradičně spojovány spíše s pánským designem. Následovala i další řada La Baby de Dior. Design těchto hodinek byl ženštější a křehčí. Hedi Silmane poté navrhl hodinky pro kolekci Dior Homme nazvané Chiffre Rouge. V roce 2005 byly tyto hodinky uvedeny na World Watches and Jewelry Show v Basileji ve Švýcarsku. Téhož roku slavil salón stoleté výročí narození Christiana Diora a při té příležitosti pořádala výstavu Christian Dior: Muž století.

hodinky Dior Christal 001

Značka Galliano pak uvedla hodinky Dior Christal, avantgardní kolekci, která se vyznačovala kombinací oceli a modrých safírů. 

V roce 2007 se do čela řady Dior Homme postavil Kris Van Assche, který tentýž rok uvedl svou první kolekci. Stejný rok se slavilo šedesáté výročí založení salónu Dior.

Kris Van Assche 001

Dior Parfums

První parfém uvedl Dior v roce 1947 pod jménem Miss Dior (pojmenovaný po Diorově sestře Catherine). V roce 1948 byla založena newyorská pobočka Christian Dior Parfums (společně s prvním newyorským butikem). V roce 1949 byl uveden nový parfém, Diorama. V současné době značka produkuje mnoho vůní pro muže Christian Dior Homme Sport, Christian Dior Eau Sauvage a pro ženy Christian Dior J’adore, Christian Dior Midnight Poison, Christian Dior Pure Poison a Christian Dior Addict.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál