autor:

Diesel

kategorie:
Módní značka
publikováno:
počet komentářů:
0
Diesel

Diesel S.P.A. je společnost stojící za nejznámější jeansovou image na světě jenž sídlí v Italské Molveně. "Co je pro mě skutečně důležité, je to, abychom vytvořili něco vyjímečného, ať už je to oblečení, výlohy obchodů, nebo reklamní kampaň. Velké tržby pro mě nejsou to hlavní" ,říká Renzo Rossi zakladatel Dieselu.

Diesel džíny

diesel 001

Historie Diesel

diesel 001

Společnost Diesel byla založena v roce 1978 Renzo Rossim a jeho bývalým nadřízeným Adrianem Goldschmiedem z AG jeans. Hlavním milníkem Dieselu byl však rok 1985 kdy se Renzo stává majitelem celé společnosti a najímá hlavního módního návrháře a kreativního ředitele Wildberta Dase. V roce 1996 Diesel otevíríá svůj první Diesel store na Lexington Avenue v New York City. V únoru 2007 se rozšířil sortiment společnosti o linii spodního prádla a plavek pro muže i ženy, které jsou již v prodeji i v maloobchodních řetězcícha a obchodních domech. Stejného roku v listopadu se objevuje luxusnější linie Diesel Black Gold. V této době má Diesel již kolem 2200 zaměstnanců v 18 dceřiných společnostech po celé Evropě, Asii a Americe. Její produkty jsou dostupné v 5000 malopbchodních prodejnách, ze kterých je 300 oficiálními Diesel story. Roční tržby byly v roce 2005 přibližně 1,2 miliardy euro. Většina příjmů pochází z prodeje denimu, ale nemalou mírou přispívají i mimořádně úspěšné doplňky a oblečení pro děti - Diesel Kid.

Diesel produkce

Všechny kolekce a licenční výrobky jsou vyráběny pod licencí kreativního ředitele Wilberta Dase. Hlavní linie je Diesel, pro neformálně luxusní segment to je Diesel Black Gold a Diesel Kid patří dětem. Diesel také nabízí svojí vlastní kolekci obuvi, spodního prádla, kabelek, brýlí včetně slunečních (vyráběné společností Safilo), šperky a hodinky a parfémy produkované společnoctí L'Oréal. L'Oreal a Diesel začali parfémy pod názvem Fuel for Life prodávat v roce 2007. V roce 2008 byl zahájen prodej minikolekce s názvem Adidas Originals Denim by Diesel. Spodní prádlo Diesel je vyráběno americkou společností Mast Industries Inc., která vyrábí dokonce i prádlo pro Victoria's Secret. Nedávno se též objevila linie Diesel Home díky spolupráci s FOSCARINI a MOROSO, kteří jsou výrobci osvětlení a nábytku. reklamní kampaňe Diesel pod vedením Wilberta Dase:

diesel 001

diesel 001

Diesel "Be Stupid"

Diesel Be stupid  031

DIESEL džíny z kolekce "Sex Sells"

diesel 001

diesel 001

kreativní ředitel Wilbert Das

Hlavním kreativním ředitelem a návrhářem pro Diesel je Wilbert Das, ktreý pracuje pro Diesel od roku 1988... ale až v roce 1993 dostal oficiálně pozici kreativního ředitele, se kterou přebírá veškerou zodpovědnost nad produkcí všech výrobků a veškerých komunikačních kampaní. Od oblečení až po design reklamy, merchandisingu, maloobchodu a interiérového designu (včetně obchodů, showroomů, kanceláří, hotelů), plánování módních přehlídek a akcí, stejně jako vývoj značky a rozšíření o nábytek. Doslova všechny aspekty značky Diesel a její image tak spadají do odpovědnosti Wilberta Dase.

diesel 001

webová stránka Diesel: www.diesel.com

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál