autor:

Yvan Rodic - FaceHunter

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
0
Yvan Rodic - FaceHunter

yvan-rodic-facehunter h

sediva-cara

Yvan Rodic - FaceHunter

(narozen v roce 1977)

sediva-cara

Fotograf módy ulice ze všech koutů světa

dvojita cara

Série článků o nejlepších světových street-style fotografech pokračuje pětatřicetiletým Švýcarem žijícím v Londýně jménem Yvan Rodic.

Po studiích komunikace v Lausanne tento známý fotograf pracoval jako copywriter pro různé reklamní agentury, jako jsou Saatchi & Saatchi či Leo Burnett, v Ženevě, Bruselu i Londýně. Následovalo psaní pro magazíny a focení pařížských večírků spolu s přítomnými lidmi. Svůj blog si Yvan Rodic založil v roce 2006 a dnešní čísla ukazují návštěvnost milion za měsíc. Jak to?!

Nehledá módní ikony, celebrity, ani hvězdy showbusinessu, naopak často stránky jeho webu zdobí neznámí lidé, skuteční obyvatelé toho či onoho města, kteří se nebojí být originální, unikátní a zajímaví. A Yvan Rodic je hledá doslova všude - od Londýna a celé Evropy, přes Jižní Ameriku po Jakartu, Kuwait či Bahrain. Jeho rozvrh se víceméně drží týdnů módy, ale rozhodně ne jen těch odehrávajících se ve známých čtyřech módních metropolích.

Do svého vizuálního deníku přidává fotky, se kterými je nanejvýš spokojen a které projdou dlouhou selekcí - zda jsou opravdu tím, co hledá a co chce lidem ukazovat. Téměř u každé fotografie se neubráníte pocitu jak, kdy, kde, proč a za jakých okolností fotku pořídil… Nejsou to momentky, nejsou to však ani naaranžované, strnulé, připravené pózy. Yvan vždy vyžaduje přirozený výsledek.

 

facehinter 111

 

Často prý i při rozhovoru s novináři beze slova uteče ven a zuřivě fotí lidi, co prošli kolem místa, kde se interview odehrávalo. Inspirací je mu všechno a všichni – nefotí detaily oblečení, chce zachytit individualitu a charisma každého svého modela / modelky, genius loci daného místa. I proto chce mít pokaždé na výběr alespoň z 15 – 20 snímků.

Yvan už stihl uspořádat svoji autorskou výstavu fotografií v berlínském exkluzivním knihkupectví La Robe. Téma bylo striktně dané - vintage snímky. Této výstavě předcházela společná výstava několika bloggerů (např. Scott Schuman – The Sartorialist, Amy Arbus nebo Mark Hunter – The Cobra Snake) v pařížském butiku Colette. Oblíbeným prodejním artiklem v Yvanově širokém portfoliu jsou knihy jakožto sborníky fotografií z cest. Navíc - tento fotograf nejen módu fotí, on ji i tvoří. Pro značku Sixlondon navrhl osobitý pár pánské obuvi.

Kdo ví, třeba se v jeho vizuálním deníku brzy objeví i dosud jím nenavštívená Praha a zajímavě oblečení obyvatelé…

 

worn wiki

 

sediva-cara

Yvan Rodic - výběr z fotografií
© Yvan Rodic

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál