autor:

William Gentle - Backyard Bill

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
1
William Gentle - Backyard Bill

Backyard Bill h

sediva-cara

William Gentle - Backyard Bill

Fotograf, který se vyšplhal ze svého dvorku až do prestižních ateliérů.

dvojita cara

 

V červnu 2008 byl na internetu mezi stovkami ostatních založen blog s názvem „Backyard Bill“. Kdo je Bill a proč Backyard? Bill je model / fotograf, kterého před 13 lety v Londýně objevil na ulici modelingový scout. Za prací se odstěhoval do New Yorku, zamiloval se do každé ulice, domu i parku a všudypřítomná fascinace zajímavě oblečenými lidmi ho zavedla až k jejich focení.  Namísto před objektivem se tedy postavil za něj. A fotil lidi, co procházeli kolem jeho domova.

Sledoval, kam směřují trendy, a jak se lidé přizpůsobují kulturním vlivům svého okolí. Každá čtvrť, každé město, každý stát má svou vlastní kulturu, kterou nějak, jakkoliv, dává najevo. Nejjednodušeji to jde oblečením. Bill Gentle kombinuje street style s pózovanou fotografií. Vše je přirozené, reálné až snadné a vy máte pocit, že se osoba na snímku právě otočila a Gentle to stihl zachytit. Nachází perfektní balanc mezi oslavováním individuality i jedinečnosti a komerčně úspěšnou fotografií.

Zařídit si u sebe doma na zahradě provizorní ateliér bylo snadné – odtud tedy název blogu (backyard - dvorek). Focení lidí či předmětů v jejich přirozeném prostředí a okolí bylo pro Billa další metou. Vznikaly tak velmi autentické až intimní snímky obyvatel New Yorku po skandinávská města v Evropě.

Součástí příspěvku je vždy i interview – série otázek, které pokládá každému, koho fotí. Odkud pochází, kam míří (teď nebo i v životě) a co ho zajímá.

Ať už ale Bill „loví“ kolem svého domu nebo na druhém konci planety, říká, že ho to nikdy neunaví. Nikdy ho neunaví hledání nových, zajímavých lidí, které by chtěl fotit a následně umístit na svůj web. Fascinuje ho jedinečný charakter každého z nás a doufá, že prostřednictvím svého objektivu z něj alespoň kousek ukáže.

Bill momentálně žije v newyorském Brooklynu. Jeho otiskly například The New York Times nebo pánský prestižní magazín GQ. Fotograf pracoval i pro klienty jako Opening Ceremony, Steven Alan, Frye Bolte či happy Socks.

 

sediva-cara

SÉRIE STREET FASHION FOTOGRAFŮ:

CANDICE LAKEGARANCE DORÉBILL CUNNINGHAM ; YVAN RODIC ; SCOTT SCHUMAN ; TOMMY TON

sediva-cara

 

worn wiki

 

sediva-cara

Backyard Bill - výběr z fotografií
© Backyard Bill

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist