autor:

Tommy Ton

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
0
Tommy Ton

Tommy Ton h

sediva-cara

Tommy Ton

(narozen O9.03.1984)

sediva-cara

kanadský street style fotograf

dvojita cara

Tommy Ton je jeden z nejlepších současných fotografů street stylu neboli módy z ulice. Tvorbu tohoto rodáka z kanadského Toronta lze pravidelně vídat na světoznámých stránkách, jako jsou Style.com, nebo GQ.com. Tommy se ovšem neprezentuje pouze pod cizími weby, sám pracuje na módním blogu s názvem Jak & Jil, jehož prohlížení je doslova návštěvou krásna a ukázkou smyslu pro detail. Častým a oblíbeným objektem zájmu Tommy Tona jsou módní redaktorky Carine Roitfeld a Anna Dello Russo. I proto se vyplatí sledovat jeho web - tyto dámy jsou ztělesněním vysoké módy a jejich outfity lahodí každému módychtivému oku.

Když bylo Tommymu 13 let, jeho sestra ho požádala, aby ji nahrál určitý díl z produkce Fashion TV, v němž tento fotograf "v plenkách" zahlédl vyprávění Toma Forda o ženách, jejich kráse a sex-appealu. Vše Tommyho fascinovalo - jak Ford mluvil, jaká vybíral slova, jakou v sobě choval vášeň pro módu i tenkrát čerstvě vytvořenou kolekci. Dalo by se tedy říci, že právě v tu chvíli se zrodil Tommy Tonův hluboký zájem o oděvní průmysl. Začal navštěvovat kurzy digitální fotografie a už v patnácti letech dělal asistenta návrháři Waynu Clarkovi.

Tommyho lákalo zachycování módních momentů. Založil web Jak & Jil, který měl být původně zaměřen na životní styl populace žijící pouze v Torontu. Zaujal ale majitelku známého vintage obchodu Lindu Latner, která si Tommy Tona najala na účinější a masivnější propagaci své značky. V roce 2007 ho poslala na londýnský i pařížský týden módy, kde se fotografův talent ukázal těm správným a vlivným lidem.

jak and jil blog 1

Tommy Ton se sice věnoval focení celkových looků vybraných osobností, ale nevydržel dlouho fotit celé postavy. Začal se zaměřovat na detaily, soutředit na extravagantní boty, šperky, použité materiály i vzory. Tím si získal značný respekt svého okolí - logicky pak musel nastat nějaký průnik do módního byznysu. A ten vskutku přišel v roce 2009 po nafocení úspěšné kampaně pro jeden hongkongský obchodní řetězec. Tommymu se dostalo cti v podobě místa v přední řadě na show značky Dolce & Gabbana. Posadil se vedle notoricky známých kolegů/bloggerů Bryanboye, Garance Doré či Scotta Schumana.

Po tomto zlomu se Tommymu začalo ozývat stále více zajímavých lidí se stále zajímavějšími nabídkami - několik z nich se týkalo i publikování v New York Times nebo v Boston Globe. Nadějný fotograf tak mohl ovlivňovat nejen obsah internetových magazínů, ale i tištěných médií.

V současné době se Tommy Ton stará o fotografické reportáže "stylu z ulice" na týdnech módy. Tyto jeho příspěvky můžete sledovat na Style.com a pánském GQ.com.

 

worn wiki

sediva-cara

Tommy Ton: Výběr z fotografií
© Tommy Ton

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál