autor:

Scott Schuman - The Sartorialist

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
0
Scott Schuman - The Sartorialist

Scott Schuman - The Sartorialist h

sediva-cara

Scott Schuman - The Sartorialist

(narozen O9.03.1984)

sediva-cara

Fotograf „módy ulice“, blogger, novinář

dvojita cara

Trend fotografování pouliční módy, tj. zachycování stylu anonymních, obyčejných lidí a zveřejňování jejich fotografíí na blozích, je dnes už k vidění na mnoha webových stránkách - časopisů, bloggerů samotných nebo profesionálních fotografů.

Mezi nejoriginálnější a nejúspěšnější patří Scott Schuman. Rodák z Indiany vystudoval na indianské univerzitě textilní průmysl (zaměření: konstrukce oděvu) a poté vedl I showroom pro mladé designéry.

Na začátku stála jednoduchá myšlenka: sdílet fotografie z různých důvodů zaujali nebo inspirovali. Snaha ukázat svět módy a jeho spojení s každodenním životem si našla mnoho fanoušků po celém světě. Nejčastěji vyráží na svém kole do ulic New Yorku, ale za jeho působiště se dá doslova označit celý svět. Sám těmto vyjížďkám na kole, kdy za celý den není spokojený třeba ani s jedinou fotografií, říká „lov“.

Značky jako Nespresso, DKNY Jeans, Gant či Burberry žádají o nafocení svých reklamních kampaní právě Scotta Schumanna. Londýnské Victoria and Albert Museum a tokijské Metropolitan Museum of Photography také trvale hostí výstavy pod jeho jménem. V magazínech GQ, Vogue Italia, Vogue Paris či Interview také najdeme pod fotografiemi napsáno „The Sartorialist“. Ani svět modelingu mu není cizí - jako model se objevil například v kampani značky GAP. Vydal již tři knihy plné svých fotografií, z nichž ne všechny se objevily na blogu - Closer: women's cover, Closer: men's cover a The Sartorialist.

 

Adresa blogu: www.thesartorialist.com

 

worn wiki

sediva-cara

Scott Schuman: Výběr z fotografií
© Scott Schuman

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál