autor:

Garance Doré

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
0
Garance Doré

garance dore hh

sediva-cara

Garance Doré

Ilustrátorka, fotografka, návrhářka a přítelkyně Scotta Schumana

dvojita cara

V sérii článků o fotografech módy ulice se zatím objevili samí muži, a i proto přichází logicky na řadu krásná, vtipná a opěvovaná Francouzka, ilustrátorka, fotografka a návrhářka - Garance Doré.

Dětství strávila na Korsice, studovala komunikaci v Aix-en-Provence, žila v Marseille, vytvářela PR pro lokální filmovou společnost a jednoho dne v červnu 2006 založila svůj osobní blog. Chtěla sdílet své ilustrace s širším publikem, a dovolit tak mnoha lidem nahlédnout do vlastního světa plného krásných lidí, věcí i zážitků, spojených hlavně s cestováním po boku ještě slavnějšího partnera, Scotta Schumana (The Sartorialist).

 

street-sttyle-garance-e-scott1

 

Byl to právě Scott, kdo jí jednoho dne půjčil svůj starý fotoaparát a navrhl, ať zaznamená módu ulice dle svého oka a vkusu na blížícím se newyorském týdnu módy . Garance v tom našla zalíbení a rázem měla na svém webu další položku – Fashion Street Style Photography. Denně navštíví její stránku průměrně 70 tisíc lidí, kteří  zanechávají stovky komentářů.

V červnu 2012 získali Garance se Scottem za společnou práci a její výsledky prestižní cenu CDFA Media Award. I toto ocenění nejspíš fotografce zajistilo spolupráci s francouzskou edicí časopisu Vogue, kam nyní pravidelně přispívá. Módní dům Moschino si ji vybral, aby přímo v ulicích Milána nafotila jejich kampaň pro podzim a zimu 2010/2011. Spolupracovala také s kultovní americkou značkou GAP, pro kterou navrhla limitovanou kolekci triček (69 kusů) s potiskem autorské ilustrace. Celou kolekci kabelek pak Francouzka navrhla pro značku Reed Krakoff.

 

tumblr_mcqiog8vOG1qzmgh2o1_500

 

Sama vyznává ležérní eleganci a v oblibě má i pánskou módu. „Vše musí být dostatečně pohodlné, aby bylo možno seskočit z kola, zaujmout pozici a okamžitě fotit“, říká Garance. Nejoblíbenějšími kousky v šatníku jsou pro ni košile. Kdyby mohla, oblékala by se pouze do značek Céline a Chloé, obdivuje styl Jackie Kennedy.

 

sediva-cara

SÉRIE STREET FASHION FOTOGRAFŮ: BILL CUNNINGHAM ; YVAN RODIC ; SCOTT SCHUMAN ; TOMMY TON

sediva-cara

 

worn wiki

 

sediva-cara

Garance Doré - výběr z fotografií
© Garance Doré

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál