autor:

Candice Lake

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
1
Candice Lake

Candice Lake h

sediva-cara

Candice Lake

Z modelky fotografkou

dvojita cara

Candice Lake je blonďatá Australanka, která z kariéry modelky přesedlala za hledáček fotoaparátu a stala se nejen vytíženou a vyhledávanou, ale i uznávanou ikonou.

Studium právnické fakulty v hlavním městě Sydney ji zaměstnávalo až do doby, kdy byla objevena pro modeling. Jen tak, na ulici cestou domů ze školy. Hned další měsíc následovalo stěhování do Milána, po několika měsících do New Yorku, kde bylo podepsání smlouvy pro FORD Models nejspíše jen otázkou času. Mezitím nejprestižnějším, co v roli modelky nafotila, jsou kampaně pro značky Ralph Lauren nebo Versace, odchodila přehlídky značek Louis Vuitton, Fendi, Chanel a před objektivem stála Stevenu Maiselovi či Bruci Weberovi.

Jednou byla focena v překrásném, luxusním prostředí střešního apartmánu s venkovním bazénem, všechna světla namířena na ni… Plavky, počasí, vlasy i líčení – vše bylo dokonalé. V průběhu pózování se najednou zeptala fotografa, zda by mu mohla na jeho příští zakázce asistovat. „Nemyslím, že by ho vůbec napadlo říct mi NE“, směje se Candice.

Rok 2005 tedy znamenal návrat do rodné Austrálie, nástup na University of New South Wales a promování z oboru Fine Arts o 3 roky později. Vrátila se zpět do Londýna a fotila módu ulice pro online verzi britské edice časopisu Vogue. Jeden den zachycovala obyvatelky Londýna, druhý den pořídila snímky na newyorském týdnu módy a poté nezaměnitelnou francouzskou eleganci a šarm ze spletitých pařížských uliček.

Candice Lake má zkušenosti i z jiných odvětví módního byznysu -  pro pařížský módní dům Rue de Mail dělala ambasadorku. Nyní ji zaměstnává tvorba editorialů pro Vogue či Harper´s Bazar. Velmi ráda fotografuje někoho, ke komu má vztah. Sama zbožňuje nosit cokoliv s vysokým pasem a všem ženám doporučuje pouzdrové sukně ke kolenům, které prý „prodlužují nohy až do nebe.“

 

sediva-cara

SÉRIE STREET FASHION FOTOGRAFŮ: GARANCE DORÉBILL CUNNINGHAM ; YVAN RODIC SCOTT SCHUMAN ; TOMMY TON

sediva-cara

 

worn wiki

 

sediva-cara

Candice Lake - výběr z fotografií
© Candice Lake; Glamourmagazine.co.uk

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist