autor:

Anna Dello Russo

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
1
Anna Dello Russo

Anna Dello Russo 3

anna-dello-russo

Anna Dello Russo

Narodila se v roce 1962 ve městě Bari na jihu Itálie a studovala historii umění a literatury v Miláně. V Itálii strávila své dětství a více než polovinu své kariéry. Poté pracovala 18 let v italském nakladatelství Condé Nast jako editorka pro Vogue a L´Uomo Vogue. Jeji hvězda však nejvíce zazářila na postu modni ředitelky v japonském Vogue, kde momentálně zastává legendární pozici Editor-at-large.

Anna Dello Russo je hlavně módní ikona. Je také ale velmi výrazná editorka, která nám určuje co budeme nosit, kdy to budeme nosit a jak to budeme nosit. Zatímco se tedy dříve módní redaktorky schovávaly za své články, Anna nastolila novou „módu“ a rozhodně se neschovává. Většina světa nezná ani tak její práci, jako to, jak vypadá.

Anna Dello Russo, W Magazine, fotograf: Juergen Teller

Anna Dello Russo 1

Anna Dello Russo 2

Móda je rozhodně celý její život a obdivuje jí celá řada významných lidí. Fotograf Helmut Newton, který s ní několikrát fotil ji uznává jako módního maniaka, což ona o sobě tvrdí také a je na to patřičně pyšná. Velmi často se také objevuje na blogu The Sartorialist, vyfocená jeho zakladatelem Scottem Schumanem. Anna se ráda nechává fotit. Rozhodně není uzavřená osobnost jako například známá Anna Wintour. Je velmi ráda v kontaktu s okolním světem a přijímá pozitivní reakce od kolemjdoucích i svých oblíbených blogerů.

predel-dekor

Anna Dello Russo 4

ram-horni

Anna miluje barvy, avantgardu a haute couture.

rám dolní

Má svůj blog Annadellorusso.com, kde pravidelně přidává fotky svých šatů. Jeden den jsou na přehlídce předváděny modelkou v hledáčku tisíců fotoaparátů a druhý den už je má Anna, dostává je do podvědomí všech. Kterého návrháře nosí, ten jednoduše vynikne mezi ostatními v minutě, kdy jsou jeho šaty vyfoceny právě na ní samotné a představeny světu na internetu – samozřejmě přímo tak, jak byly ukázány na mole, Anna sama připoští, že jí tím odpadá starost s kombinováním a přece „jsou dokonalé takové jaké jsou“. Mimo samotných modelů na blogu najdeme často články o módních zásadách, některé jsou dost výstižné, jiné pro nás nepředstavitelné a zábavné.

V červencovém čísle Vogue z roku 2009 vyšel její život v komiksové verzi od Riyoko Ikeda.

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Mně přijdou její stránky jako strašný kýč... v tom horším slova smyslu. Nevím, její styl se mi nelíbí, skoro to na mě působí nevkusně. Ovšem druhá Anna, její "milé" obličeje a její manýry u mě taky dvakrát nebodují.

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist