autor:

Albert Watson

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
0
Albert Watson

Albert Watson portrét

sediva-cara

Albert Watson

(1942 Edinburg, Skotsko)

sediva-cara

Skotský módní fotograf

predel

Módní fotografie má své lídry. Kdo může říct, že nafotil například 200 obálek pro dnes již ikonický časopis Vogue, nebo 40 obálek časopisu Rolling Stone?

Původem skotský fotograf Albert Watson se těmito úctyhodnými čísly pochlubit může. Jeho fotografie jsou nadčasové a kultovní. Přestože je slepý na jedno oko, svůj fotoaparát ovládá víc než bravurně. Práce Alberta Watsona sahá od módní fotografie, přes reklamní fotografii, až po neotřelé snímky světových celebrit a to vše navíc proložené uměleckou fotografií. Výčet mnoha třpytivých ocenění, mezi která patří Grammy a cena za celoživotní dílo Royal Photographic Society, jen podtrhují kvality jeho práce. Poté, co vystudoval grafický design, absolvoval Royal College of Art v Londýně.

 

albertwatson

 

Velmi kvalitní studijní základ mu i přes jeho hendikep otevřel dveře ke kariéře profesionálního fotografa. Od roku 1970 žije a tvoří v Americe, kde svým fotografickým projevem upoutal pozornost mnohých uznávaných magazínů, z nichž můžeme vyjmenovat Harper’s Bazaar, nebo ryze pánské GQ. Dále už to bylo jak na horské dráze, snímek Alfreda Hitchcocka držícího mrtvou husu byl jeho prvním portrétem osobnosti světového formátu a pak už jen spousty fotografií supermodelek, rapperů, rockových hvězd a těch nej osobností současného filmového plátna.

 

Albert Watson 2

Albert Watson: Johnny Depp a Kate Moss

Watsonův způsob tvorby je typický svou světelnou plasticitou a hledáním výrazu fotografované osobnosti. Vydané knížky Cyclops (1994), Maroc (1998), "Albert Watson" (2007), UFO: Unified Fashion Objectives a Strip Search (2010) a další spousta dalších katalogů mapující kompletní dílo už jsou jen jakousi třešinkou na dortu zvaném Albert Watson.

predel

Být označený superlativem jako "legendární" už nějaké úsilí stojí, Albert Watson je ho hoden.

Albert Watson: ukázka z díla nejen módního fotografa

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál