autor:

Elle

kategorie:
Módní pojem
publikováno:
počet komentářů:
0
Elle

Elle je celosvětově prodávaný časopis, který se zaměřuje na dámskou módu, krásu, zdraví a zábavu. Zároveň je i jedním z nejvýznamnějších módních časopisů.

trochu z historie časopisu Elle

V roce 1945 jej ve Francii založil Pierre Lazareff se svou ženou Hélène Gordon. Francouzsky znamená název časopisu „Ona“. V roce 1981 Daniel Filipacchi a Jean-Luc Lagardère koupili časopisy společnosti Hachette, pod kterou Elle spadala.

elle 001

Následně časopis se začal vydávat ve Spojených státech a posléze v dalších 25 zemí. Elle je rozhodně největším módním časopisem na světě: vychází ve 36 edicích na šesti kontinentech. Má i různé odnože jako Elle DÉCOR (19 edicí), Elle girl (9 edicí), Elle Cuisine (5 edicí) nebo internetová elle.com (16 webových stránek). Značku Elle najdeme i na knihách a kvalitních módních doplňcích, jako je obuv či brýle. Exkluzivně pod Elle spadá také kolekce oblečení Misses‘ a Elle Contemporary Collection.

elle 001

Jenom americká edice má téměř pět milionů čtenářek, které na Elle přitahuje vyhraněný styl a obsah v kombinaci s nezávislejšími názory, než běžně nabízejí obdobné časopisy. Šéfredaktor Elle říká: „Naše čtenářky jsou dost mladé na to, aby život braly jako dobrodružství a zároveň dost staré na to, aby měly prostředky svůj život skutečně žít.“ Elle je navíc jediný časopis, jehož prodej na stáncích se v posledních pěti letech zvýšil – k nejvýraznějšímu nárůstu prodeje došlo v první polovině roku 2006, a to o 18%.

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • vogue 001 - middle

  Vogue

  Časopis Vogue je „nejvlivnější módní časopis na světě“. V současné době Vogue vychází v 18 zemích. Proslavil se díky svému vhledu do vysoké módy a vysoké společnosti, zároveň ale publikuje i články o umění, kultuře a politice.

 • nude paper magazine 001 - middle

  Nahota + umění = Nude Paper Magazine

  S rostoucím zájmem o sexy-fashion-porno-chic časopisy vám představujeme německý časopis pro nadšence nahoty a umění.

 • Alexander McQueen 001 - middle

  Alexander McQueen

  Britský módní návrhář Lee Alexander McQueen, v branži známý jako bad boy. Mezi jeho přátelé patřila i Kate Moss. Když nemohla vystoupit na jedné z jeho módních show, zobrazil ji na molu jako hologram.

 • Anonym magazine hl

  Anonym magazine

  Z jiného úhlu se na svět umění chce dívat i Anonym Magazine. Jeho snahou je objevovat nové skutečnosti a souvislosti a hlavní motivací autorů je nutkání udělat to všechno jinak.

 • Balmain 001 - middle

  Balmain Paris

  Francouzský módní dům Balmain byl pojmenovaný po svém zakladateli, který byl po druhé světové válce nazýván "králem francouzské módy".

 • burberry 001 - middle

  Burberry

  Burberry je luxusní britský výrobce kabelek a parfémů. Je pro něj příznačný kostkovaný vzor, který se stal jednou z nejvíce kopírovaných ochranných známek.

 • chanel 001 - middle

  Chanel

  Chanel je francouzská módní značka, kterou založila Gabrielle Bonheur Chanel (zvaná též Coco Chanel) v roce 1910. Značka celosvětově proslavily hlavně „malé černé“ a parfém Chanel No. 5.

 • chloé 001 - middle

  Chloé

  Chloé je od roku 1952 důležitou část pařížské módní scény a prošla několika významnými proměnami. Karl Lagerfeld přinesl rozevlátou bohémskou eleganci, Stella McCartney osvěžující neobvyklé romantické prvky, Phoebe Philo dívčí šmrnc.

 • christiandior 001 - middle

  Christian Dior

  Kariéra Christiana Diora jako jednoho z nejdůležitějších návrhářů 20. století odstartovala v roce 1947 jeho první kolekcí, v níž představil „New Look“. Christian Dior