autor:

Rick Genest

kategorie:
Modeling
publikováno:
počet komentářů:
0
Rick Genest

Rick Genest 4

 

Módní průmysl již několikrát dokázal, že posouvat hranice dokáže do sfér, které jsou mimo představivost obyčejných smrtelníků. A to platí i v modelingu. Občas může mít člověk pocit, že už se není kam posouvat, přeci už jsme všechno viděli. Trendy se vracejí, střihy se vracejí, modelky a modelové se vracejí ... Je opravdu těžké přijít s něčím novým. A samozřejmě, když už zaujmout, tak to musí být něco výjimečného. V jakémkoli směru.

Nicola Formichetti, kreativní ředitel značky Mugler, má evidentně nos na zajímavé a "neokoukané" typy. Jeho spolupráce s popovou star Lady GaGa určitě vyčlení člověka, hlavně v očích veřejnosti, z šedého průměru. A díky tomu se mu naskytla šance využít svých kreativních schopností. Přece jen hranice estetična jsou mnohem dále než si umíme představit a někdy potřebujeme lidi, kteří nám to ukáží. Fromichettiho setkání s Rickem Genestem proběhlo prozaicky, na internetu. Určitě nebyl první a ani poslední, kdo tento zjev pokládal pouze za povedený halloweenský kostým. Byl však brzy vyveden z omylu. To co měl být makeup, je ve skutečnosti tetování. Pro Formichettiho byl možná novým objevem, ale pro fanoušky tetování není ničím novým.

 

Rick Genest 3

Rick Genest GQ

Rick Genest, fotografie: Karim Sadli pro GQ Style

Rick Genest - Zombie Boy

 

Rick Genesis známý také jako "Zombie Boy" se narodil v roce 1985 v kanadském Montrealu. První tetování si nechal udělat v 16-ti letech, a už o pár let později se z něj stal "rozpracovaný" Zombie boy. Velký vliv na něj měla Montrealská punková scéna, která se stala jeho novým domovem, jako 17-ti letý odešel z domu. Podpora ze strany rodiny se mu v té době samozřejmě nedostala. I když v rozhovoru z roku 2008 pro Bizaare Magazine přiznal, že i když jeho matka nebyla zpočátku nadšená, později pochopila, že je to cesta kterou si zvolil a poprosila ho ať to aspoň dotáhne dokonce. Na tom Genesi již několik let intenzivně pracuje. Dnes i částečně ke spokojenosti jeho rodičů.

 

Velký vliv na něj měla Montrealská punková scéna,
která se stala jeho novým domovem.

 


Do ledna tohoto roku se protloukal po ulicích Montrealu a živil se čím se dalo. Na místní scéně byl sice známý, ale bez finančních prostředků, čekal na svou šanci. Té se mu dostalo právě díky setkání s kreativním ředitelem značky Mugler. I přes negativní ohlasy, které tvrdily, že je blázen, se rozhodl navázat Fromichetti spolupráci se Zombie Boyem. Jelikož Genesi nevlastnil pas a nebylo možné aby přijel do Paříže, rozhodl se Formichetti odejít za ním do Montrealu a zde nafotit kampaň pro Mugler. Rick Genest ale nemohl zůstat zavřený v Montrealu do konce života. Jediná možnost jak se dostat mimo Kanadu, byla zaplatit všechny dluhy a pokuty, které se mu nashromáždily během jeho života na ulici. Formichetti se rozhodl je zaplatit sám z vlastní kapsy a tím zariskovat. Možná ani sám v takový úspěch s tímto modelem nedoufal, ale vyplatilo se. Následovala přehlídka v Paříži spolu s Lady GaGa, kde se objevil jako jediný mužský model, předvádějící kolekci pro podzim/zima 2011. Komerčně Rick Genest prorazil v jejím videu Born this way, kde už ho musel zaregistrovat snad každý, kdo videoklip shlédl.

 

Rick Genest mugler

Mugler podzim/zima 2011

Otázkou zůstává jak dlouhou životnost bude mít v módní a modelingové brandži. Momentálně je sice na vrcholu, ale zítra se může móda posunout zcela jiným směrem a ten nemusí mít s Genestem nic společného. Sám o sobě řekl, že nikdy nechtěl být modelem a ani jím dlouho nebude. Přeci jen, o jeho tvárnosti netřeba vůbec polemizovat. Přeměna v jiného "boye" při rozsahu jeho tetování asi také nepřipadá v úvahu ... I když s proměnami neskončil, lidské tělo má přece jen své limity. A když už nic jiného, stále se můžeme těšit na to, až jednou bude mít tetované i oči. Bohužel pro něj (a možná i pro nás), nikdo jiný než Zombie boy z něj (zatím) nebude.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál