autor:

Otevřený dopis modelky Arisce Wenzer pro Kylie Jenner, ve kterém ji tvrdě kritizuje za zneužívání své moci a slávy

kategorie:
Modeling
publikováno:
počet komentářů:
0
Otevřený dopis modelky Arisce Wenzer pro Kylie Jenner, ve kterém ji tvrdě kritizuje za zneužívání své moci a slávy

Prestižní magazín Dazed & Confused ve svém zimním čísle tvrdí, že Kendall Jenner mění tvář současné módy. Ať už s tím většina souhlasí nebo ne, Kendall, tvář Estée Lauder (více si přečtěte TADY) a budoucí kampaně Chanel, která je na obálce D & C již potřetí, jím rozhodně otřásá, a ne málo.

Začátek její modelingové kariéry se datuje k září 2013 a newyorskému týdnu módy, kde si Marc Jacobs vybral hvězdičku z reality show "Keeping Up With Kardashians" jako jednu ze svých modelek. Na žebříčku vysněných prací je tohle jedna z těch nejvyšších a některé modelky se jí pochopitelně nedočkají nikdy. A pro Kendall to byl pouhý start.

 

Kendall na přehlídce Marca Jacobse

 

Co následovalo, rozhořčilo trans-gender modelku Arisce Wanzer natolik, že napsala otevřený dopis (který nyní najdete na všech webech týkajících se alespoň trochu světa módy) a v něm ne zrovna zaobaleně kritizuje trajektorii Kendalliny kariéry. Vyhnuly se jí totiž, díky jejímu statutu celebrity, veškeré nesnáze, jimiž musí 99% začínajících modelek projít.

Jen namátkou: bydlení v maličkých bytech po osmi s dalšími modelkami kdesi v Asii, neznalost řeči a s tím spojené problémy, dlouhodobé odloučení od rodiny, desítky castingů za týden, dluh u své agentury, který musí posléze zabookovanými pracemi splatit atd.

Z dopisu vyplývá, že si Wanzer myslí, že nejvyšší místa v topmodelingu jsou na prodej a Kendall si jedno z nich koupila. "Potřebuje snad víc slávy, víc pozornosti, víc peněz, víc než svých 16,4 milionů fanoušků na Instagramu, kteří sledují doslova a do písmene, někdy i na živo, každý její krok?"

Nyní žijeme v době, kdy televize a sociální sítě produkují celebrity a ty zase jsou schopny produkovat nejen módním značkám obrovské peníze. Ty toho tím pádem využívají. "Možná ale za cenu ztráty důstojnosti a víry ve značku jako takovou", doplňuje Wenzer.

 

Kendall 2

 

Kendall v několika rozhovorech řekla, že jméno své rodiny pro získání práce nepoužívá a svou starší sestru Kim Kardashian požádala, aby na její přehlídky vůbec nechodila, protože se tak veškerá pozornost strhává na ni - jednu z nejfotografovanějších žen současnosti. Dostala by se ale tak vysoko nebýt vlivu své rodiny? Ano, je vysoká, štíhlá a hezká, ale takových jsou bez nadsázky desetitisíce.

Pro napsání tohoto článku jsem si pustila několik interview s Kendall Jenner z různých talk show nebo zákulisí focení a víc než cokoli jiného je mi jí trochu líto. Nikdy jsem neviděla ani 10 vteřin z "Keeping Up With Kardashians", (upřímně, vzhledem ke konceptu jsou větší ztrátou času už  pravděpodobně jen některé politické debaty), ale být od raného dětství obklopena kamerami 24/7, možná dokonce nedobrovolně, a řešit v jejich přítomnosti vše od první pusy, přes sesterské hádky až po rozvod rodičů?

To lehké rozhodně není. Denně jí chodí tisíce "hejtů", na ukázku si pusťte video níže, a vytvořit si natolik hroší kůži již v devatenácti letech, aby si nepřipustila si nic z toho k tělu je také úkol, který zvládne málokdo.

 

Kendall 4

 

A právě proto, jak obrovskou sledovanost tato show v Americe má, mohla být Kendallina televizní minulost pro její vysněnou práci modelky spíše překážkou. Soudit lidi, aniž bychom znali příběh odehrávající se za oponou, je přece (bohužel) stále ještě lidská specialita...

 

VIDEO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál