autor:

Natalia Vodianova

kategorie:
Modeling
publikováno:
počet komentářů:
1
Natalia Vodianova

 

 

modelka

 

národnost: Ruská

 

narozena: 28. února 1982

 

Stát se modelkou je velkým snem mnoha dívek po celém světě, a velkým vzorem pro ně je bezesporu i Natalia. Původem ruská modelka Natalia Vodianova je momentálně jednou z nejlépe placených světových modelek. Příběh o jejím objevení je velmi známý a podobá se téměř americkému snu. Chudá dívka, která prodávala ovoce na trhu, aby vydělala alespoň něco málo pro svou rodinu, se velmi rychle stala mezinárodně uznávanou modelkou. Tato dnes již 29-ti letá mladá žena se narodila v roce 1982 v třetím největším městě Ruska Nižním Novgorodu. Dětství neměla ideální, otec opustil rodinu, když byla Natálie ještě batole a kontakt s ním obnovila až v době, kdy se proslavila.

 

V té době nejspíš ani netušila, jaký boom modelek z východu přijde.

 

Natalia Vodianova teen vogue

Natalia Vodianova, Teen Vogue 2001

Jako patnáctiletá se tato dívka s andělskou tváří začala věnovat modelingu a po dvou letech odjela z rodného Ruska do Paříže, kde se dostala pod křídla agentury Viva Models. V té době nejspíš ani netušila, jaký boom modelek z východu přijde. Poté, co se v roce 2001 objevila na obálce podzimního vydání časopisu Teen Vogue, měla Natalia Vodianova krátkou pracovní pauzu, kdy se věnovala svému prvnímu synovi Lucasovi. Moc dlouho bez práce nevydržela, a už o rok později podepsala smlouvu na kampaň parfému Gucci. Následovalo sice další těhotenství, ale jak je známo, těhotné ženy jsou často vyhledávanými objekty módní fotografie a Natalia tak dostala nabídku od Juergena Tellera, na shooting v šatech od Marca Jacobse. Ještě v roce 2002 se objevila na obálce prestižního i-D magazínu a otevírala přehlídku Yves Saint Laurent. Po dvou titulkách módního časopisu W a kampani pro Louis Vuitton už byl další krok v její modelingové kariéře celkem předvídatelný – Vogue, a to rovnou ten italský.

V roce 2003 byla Vodianova poprvé na obálce britského Vogue. Na titulku toho amerického se dostala až o rok později. Široká veřejnost si mohla všimnout Vodianove hlavně díky její dlouholeté intenzivní spolupráci se značkou Calvin Klein. Během své modelingové kariéry ale také pracovala pro Louis Vuitton, Gucii, Yves Saint Laurent, Diane Von Fürstenberg, Chanel, Givenchy, Balenciaga, David Yurman nebo Marc Jacobs. Ve výčtu samozřejmě nechybí svatý grál všech modelek, a to celosvětová kosmetická kampaň pro L´Oreal.

Natalia Vodianova givenchy

Natalia Vodianova, Givenchy podzim/zima 2011

Součástí Nataliiny pohádky nebyla jen úspěšná kariéra, štěstí ji potkalo také v osobním životě. V listopadu roku 2009 si Natalia vzala multimilionáře a anglického šlechtice Justina Trevora Berkeleyho Portmana, se kterým má tři děti - Lucase Alexandera, Viktora a dceru Nevu. Toto idylické manželství bohužel nevydrželo příliš dlouho, v červnu letošního roku se objevily zprávy, že se známý pár rozvádí. Natalia má již v srdci jiného muže. Je jím prý ruský producent Andrei Malakhov. Také se očekává, že po rozvodu se Natalia přesune do Moskvy a bude se snažit rozvinout svou kariéru směrem k televizi a filmům.

Natalia Vodianova se každou chvíli neobjevuje v hledáčcích módních fotografů pouze jako modelka, ale také jako žena se skvělým vkusem. Za svou přirozenost je obdivována širokou veřejností. Lidé ji však nemilují jen pro její vzhled, ale také pro její filantropní myšlení. Sama modelka založila nadaci Naked Heart, která podporuje chudé děti a sirotky v Rusku. Oznámila, že pro ně vystaví přes 500 dětských hřišť po celé zemi. Zapojuje se do boje proti rozšířené nemoci AIDS v Africe a navíc se angažuje v organizaci Hear the World, která upozorňuje na problém vzrůstajícího počtu neslyšících lidí. Díky těmto šlechetným aktivitám udělil časopis Haarper´s Bazaar Vodianové v listopadu roku 2010 za všechnu její snahu cenu za inspiraci roku.

natalia vodianova etam

Natalia pour Etam

V roce 2009 uzavřela Natalia tříletou smlouvu se známou značkou spodního prádla Etam, pro kterou každou sezónu navrhuje vlastní kolekci s názvem "Natalia pour Etam".

( naposledy se natalia objevila na společenské akci na francouzském venkově, na zámku Le Chateau de Wideville, který patří módnímu návrháři Valentinu Garavani. Na plese s názvem White fairy tale love ball se pořádala módní přehlídka s modely značek Chanel, YSL a další, a vše se následně dražilo v prospěch ruských sirotků. Aaach. Akce se samozřejmě účastnily ty největší hvězdy módní branže. aktualizováno 2011-07-23 )

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Vypadá jako panenka tahleta Natalia.. a asi proto je tak žádaná, ale české holky jsou stejně hezčí:)

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist