autor:

Kate Moss

kategorie:
Modeling
publikováno:
počet komentářů:
3
Kate Moss

kate moss 1

 

Britská modelka

 

narozena:  16.ledna 1974

 

Jedna z mála pravd, které opravdu platí - dobré dívky se dostanou do nebe, zlé se dostanou všude. Tato dáma je toho více než jasným příkladem. Supermodelka, která se vymanila ze škatulky věšáku na šaty a stala se rockovou hvězdou. Se vším co k tomu patří - drogami, skandály, špatnými chlapci a návraty, které každému z nepřejících musely vytřít zrak.

Kate Moss se narodila 14. Ledna 1974 v londýnské části Croydon. Byla objevena v roce 1988 na letišti JFK v New Yorku, když se vracela s otcem z dovolené na Bahamách. Sarah Doukas ze Storm Model Managment odhadla potenciál mladé Kate i přesto, že její chlapecký vzhled zcela neodpovídal tehdejším trendům. Její série snímků s názvem "The 3rd Summer of Love" vznikla o dva roky později, když jí bylo 16 let. Černo-bílé fotky pro magazín The Face nafotila Corinne Day - bývalá modelka a fotografka.

Opravdový zlom v její kariéře nastal, když se stala tváří značky Calvin Klein. 18-ti letá Kate a Mark Walhberg se spolu objevili v již ikonické reklamní kampani na spodní prádlo značky CK. Ještě větší vlnu kontroverze rozvířila reklama na parfém Obsession, také značky Calvin Klein. Nahá Kate Moss, úplný opak tehdejších trendů vysokých, ženských modelek, reprezentovala jakousi nezdravou, dětsky vypadající alternativu. Našla si množství odpůrců, kteří tvrdili, že není vhodným vzorem a určitě má problémy s příjmem potravy, více však bylo takových, kteří jí fandili a napomohli ke zrodu trendu, který dostal pojmenování "heroin chic". V březnu 1993 se objevil její první cover pro magazín Vogue, který fotila Corinne Day. Kate Moss se později vyjádřila, že tato fotka zůstává její nejoblíbenějším coverem pro Vogue - dohromady se na titulce britského Vogue objevila třicetkrát. Na titulkách ostatních magazínů jako Vanity Fair, W a The Face se objevila více než devadesátkrát. Fotilo ji množství známých i méně známých fotografů, mezi nimi hlavně Mario Testino, Mario Sorrenti, Steven Klein, Jürgen Teller a Peter Lindbergh.

 

..napomohla ke zrodu trendu, který dostal pojmenování "heroin chic".

 

V roce 1998 nastala první vážnější krize v kariéře Kate Moss. Po rozchodu s Johnym Deppem, ukončení vztahu, který byl intenzivně medializován, se rozhodla jít léčit ze závislosti na alkoholu. Sama se vyjádřila, že posledních 10 let modelingu strávila "na mol" a zjevně jí docházely síly. O čtyři roky později se stala matkou - narodila se jí dcera Lila Grace Moss, otcem byl její tehdejší partner Jefferson Hack z Dazed & Confused. Ještě větší pozornost si však vysloužil její divoký vztah s frontmanem skupiny Babyshambles Petem Doherty. Setkala se s ním na oslavě svých třicátýchprvních narozenin v lednu 2005. Turbulentní vztah s Doherty se neobešel bez skandálů. Největší z nich vypukl v půlce září 2005. Na titulní straně Daily Mirror se objevila Kate, šňupající několik hromádek bílého prášku, později označených za kokain. Tato nepříjemná událost měla za následek ztrátu kontraktu se švédským gigantem H&M, následovaly značky Chanel a Burberry. Jen ztrátou smlouvy s H&M přišla minimálně o 4 miliony liber. Kate Moss vydala veřejné prohlášení ve kterém se omluvila za své jednání a znovu nastoupila na léčení. Jen tři měsíce po drogovém skandálu byla zpět. Objevila se na listopadové titulce W magazínu, pracovala na kampani pro značku Dior a s Robertem Cavalli. Následoval rozchod s Doherty, který však netrval dlouho, v srpnu 2006 byli znovu spolu. Podle Dohertyho vyjádření mělo dojít i na svatbu, nic takového se však nestalo, pár se počátkem roku 2007 definitivně rozešel.

 

kate Moss 2

Kate Moss na obálce Love magazínu

Dynamickému rozvoji kariéry nestálo nic v cestě. Rok po zdrcujícím kokainové skandálu byla zpět - s ještě větší silou. Kontrakty s Rimmel, Agent Provocateur, Virgin Mobile, Calvin Klein Jeans, Burberry a množstvím jiných ji vrátily do první ligy. Spolupráce se značkou Topshop dala ženám na celém světě možnost vlastnit kousek jejího šatníku. Společnost Coty přinesla na trh několik parfémů, které nesly její jméno. Podle časopisu Forbes Kate Moss její drogový skandál jen pomohl - v roce 2007 se z ní stala druhá nejlepší placená modelka, hned po Gisele Bündchen. Další významná spolupráce se objevila v roce 2010, kdy navrhla několik kabelek pro britskou značku Longchamp.

Posun k lepšímu nenastal jen v její kariéře, ale i v osobním životě. Krátce po rozchodu s Petem Doherty, začal její vztah s dalším hudebníkem. Kytarista kapely The Kills Jamie Hince to však dotáhl o trochu dále. V březnu roku 2006 se dvojice během návštěvy Amsterdamu zasnoubila. Prvního července 2011 se mohl bulvár znovu jednou těšit. V kostele sv. Petra v městečku Southrop se konala svatba, jejímž hlavním tahákem byla jiná Kate, než jako tomu bylo pár měsíců předtím v Londýně. Ležérní krémová róba od Johna Galliana, 18 družiček, anglický venkov a snad už i ten pravý muž - romantika jako z pohádky - tak vypadala svatba Kate Moss a Jamieho Hince.

Kate Moss určitě patří k ikonám dnešní doby. Ve světě, kde už nic obyčejné nezaujme, vás udrží roky na výsluní jen to, že si stojíte za svým. A skandály, které člověka během této cesty potkají, patří k tomu. Přeci jen - i špatná reklama je reklama a u Kate Moss to zjevně platí dvojnásob.

 

Kate Moss fotografie

sediva-cara

Tagy: kate-moss

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist