autor:

Zuzana Kubíčková

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
3
Zuzana Kubíčková

 

Zuzana Kubíčková logo

česká fashion designérka
(*1984)

sediva-cara


Česká fashion designérka Zuzana Kubíčková teprve před dvěma lety dokončila studium na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Módni tvorby, během studia stihla absolvovat studijní pobyt v Paříži a v Reykjaviku. Nyní se tyto zkušenosti odrážejí nemalým měřítkem v její tvorbě.

Od doby kdy tato mladá módní návrhářka diplomovala s kolekcí "ZIMA" (prošívané svrchníky geometrických tvarů) vznikly už 3 další kolekce. První spíše scénografická, skulpturální ve spolupráci s Olo Dressing a Danou Bezděkovou. V této kolekci společně rozehrály partii, která nese jméno "Šach Mat".

Foie Gras

Zuzana Kubíčková Olo

designer: Zuzana Kubíčková, fotografie: Ondrej Janu, model: OLO

Druhá kolekce, kterou Zuzana Kubíčková vytvořila nese jméno "Cestovní obleky" (Travel suits). Jde o metaforu cestováni ve spánku, kterou všichni podnikáme každou noc. Tato dobrodružstvi jsou našimi nejintimnějšími, nereprodukovatelnými zážitky. Přeneseno do oděvu- spodní prádlo je tou nejintimnější součástí našeho ošacení. Většina modelů z této kolekce proto připomíná právě spodní prádlo, které částečně odhaluje ženské ťelo. Vše je přikryto průhledným "obalem", který jakoby v mlze ukazuje to, co je pod nim. Zatím poslední její práce byla určena pro klienta na objednávku, kolekce " Foie Gras" soubor 12 večerních šatů z plastu, papíru a skla. Od té doby se věnuje převážně zakázkám. Před třemi měsíci se na nějaký čas přesunula do Itálie, kde čerpá novou energii a inspiraci na novou kolekci, která bude představena na podzim. Už teď je ale jasné že se máme na co těšit. Níže lookbook zasněné kolekce "Cestovní obleky" (Travel suits), který nafotila Nora Rajnochová.

 

sediva-cara

Cestovní obleky (Travel suits)
designér: Zuzana Kubíčková, fotografie: Nora Rajnochová

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist