autor:

Walter Van Beirendonck

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
1
Walter Van Beirendonck

Walter Van Beirendonck portrét

sediva-cara

belgický avantgardní návrhář

dvojita cara

Walter Van Beirendonck je belgický avantgardní návrhář, který přetváří svým rukopisem vlivy vizuálního umění, sexu, literatury, kultury různých etnik a to vše, až velmi grafickým zpracováním. Specifické jsou pro něj také nezvyklé barevné kombinace, či použití úpletu. Součástí Van Beirendonckovy práce jsou i dámské i pánské modely.

Walter Van Beirendonck 1
Walter Van Beirendonck studoval v 80. letech módní návrhářství na Královské akademii v Antverpách a k jeho spolužákům patřila taková jména jako Martin Margiela, Ann Demeulemeester, Dries Van Noten, Marina Yee nebo Dirk Bikkembergs. Později společně utvořili kreativní skupinu, která je známá pod názvy „The Group of Six“, či „Antwerp Six“, neboli jednoduše „Antwerpská šestka“. Společně s touto uměleckou společností přesídlil do Londýna, což sám Walter popisuje jako jednu z přelomových událostí své kariéry. První label Walter vedl během let 1993-1997 W&LT – Wild and Lethal Trash. Od mírně fetišistických modelů upustil později a začal se prezentovat pod vlastním jménem.

V roce 1997 získal Van Beirendonck velkou příležitost k proslavení svého jména, když vytvořil kostýmy na turné populární hudební skupiny U2. O čtyři roky později byl jmenován kulturním ambasadorem vlámské části Belgie, kde je do dnes považován za jednoho z nejvýznamnějších designérů. Van Beirendonck je vedle své kariéry návrháře od roku 1985 zároveň i profesorem na Královské akademii v Antverpách a tato práce je pro něj v souvislosti s hledáním nových návrhářských talentů velkým koníčkem.

sediva-cara

Walter Van Beirendonck jaro/léto 2012
fotografie: Dan Lecca

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

 • Prosím, odnaučte se Martina Margielu strkat do Antwerp Six, on sám se vůči nim vymezoval.

    0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

 • Ann Demeulemeester 001 - middle

  Ann Demeulemeester

  Ann Demeulemeester narozena 1959 v Belgii, avantgardní begická módní návrhářka, členka známé Antwerpské šestky.

 • antwerpská 6

  Antwerpská šestka

  Antwerpská šestka je skupina šesti avantgardních módních návrhářů ze známé školy The Royal Academy of Fine Arts, kde studovali pod vedením Lindy Loppa. Jsou to Ann Demeulemeester, Walter Van Beirendonck, Dirk Van Saene, Dries Van Noten, Dirk Bikkenbergs a

TOPlist