autor:

Nicholas Kirkwood

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Nicholas Kirkwood

Nicolas Kirkwood hl

sediva-cara

Šaty dělají člověka. To je svatá pravda. Ale ani ty nejkrásnější šaty nezachrání to, že máte nevkusné boty. Toho si je určitě vědom každý švec. Výjimkou není ani Nicholas Kirkwood. Původem německý designér, je již dnes spíše britský obuvník, který spolupracoval s Chloé, Phillip Lim a notoricky známá je jeho spolupráce s Rodarte. Nyní je kreativní ředitel doplňků pro Pollini.

Nichols Mathew Kirkwood se narodil 10. Července 1980 v německém městě Münster. Studoval na londýnské Saint Martin 's College a později design obuvi na Cordwainers v London Collage of Fashion. V roce 1999 získá práci v londýnském obchodě Phillipa Traceyho. Pracoval zde 5 let. Během tohoto období se setkal s módní ikonou Isabellou Blow. Kirkwood měl pocit, že na trhu stále chybí výrazná obuv, která by byla podobná právě kloboukum od Traceyho, nebo šatům, která navrhoval McQueen. Rozhodl se, že začne studovat na Cordwainers, ale ze školy odešel po roce s tím, že už zvládl umění výroby bot. Jeho spolupráce s Traceym pokračovala i nadále. První kolekce vytvořil ve spolupráci s Ghost a Johnem Rocha. Prostředky, které získal za tuto spolupráci investoval do vytvoření vlastní kolekce. Svou první kolekci navrhl pro jaro/léto 2005. Získal za ni cenu Condé Nast Footwear News Vivano Infantino pro rok 2006. V dubnu 2005 vzal svou kolekci do New Yorku, kde zaujala Cecilii Dean z Visionaire. Díky ní se dostal ke spolupráci se značkou Rodarte, pro kterou navrhuje boty od roku 2009.

V roce 2008 se začala i jeho známá spolupráce se značkou Pollini, pro které navrhuje doplňky. V témže roce spojil své síly i se šperkařský gigantem Swarovski, výsledkem této spolupráce byla kolekce šperků Nicholas Kirkwood for Atelier Swarovski. Byl rovněž nominován na cenu BFC / Vogue Designer Fashion Fund Award pro rok 2010, ale i přes podporu kterou mu vyslovil například Manolo Blahnik, cenu nezískal on ale značka Erdem. Se značkou Erdem však spolupracoval na kolekci pro podzim / zimu 2010-11. Kirkwood se proslavil nejen díky spolupráci s Rodarte, Pollini ale i například s Chloé, Zac Posen a Gareth Pugh.

Boty Nicholas Kirkwood možná nepatří mezi to nejpraktičtější, nejlevnější, nejsou ani klasické, každopádně v tom je právě jejich síla. Typická zešikmená platforma, neskutečně vysoké podpatky, nové postupy a materiály, to vše charakterizuje jeho kolekce v nichž je tak trochu architektury. Ale pokud chcete zaujmout, je to obuv právě pro vás.

 

worn wiki

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál