autor:

Helmut Lang

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Helmut Lang

Helmut Lang hl 1

Rakouský módní návrhář Helmut Lang (narozen 1956), jeden z vizionářů módního světa devadesátých let. Helmut Lang je známý pro své minimalistické a často těžké konstrukce. První butik Lang otevřel již ve svých 23 letech roku 1979. Označení značky Helmut Lang však začal používat až v roce 1986. Jeho práce jsou srovnávány s designéry jako Rei Kawakubo (Comme des Garcons), nebo Yohji Yamamoto pro jeho velmi jednoduchý a intelektuálně laděný styl oděvů. Módní značka od roku 2005 působí bez účasti samotného zakladatele.

 

 

worn wiki

 

Tagy: Helmut Lang

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Helmut Lang

  Helmut Lang lookbook podzim/zima 2014

  Nicole a Michael Colovos navrhovali kolekci Helmut Lang podzim/zima 2014 uprostřed newyorské vlny veder, což jim poskytlo vskutku "čerstvý" pohled na lehkost a vrstvení, dvě zdánlivě protichůdné myšlenky, které ale také tvoří těžiště nové kolekce.

 • New York fashion week podzim/zima 2012-2013 hl

  New York fashion week podzim/zima 2012-2013

  Od 9. do 16. února 2012 proběhl módní týden v New Yorku a je tedy prvním, ze kterého vybíráme ty nejlepší a nejzajímavější přehlídky. Do užšího výběru se dostali Preen, Peter Som, Doo.Ri, Helmut Lang, Rodarte a Suno.

 • Předpodzimní kolekce Helmut Lang 2012 hl

  Předpodzimní kolekce Helmut Lang 2012

  Někteří lidé tvrdí, že nejlepší umění vzniká při užívání drog a zřejmě to platí dvojnásob, pokud jsou pod jejich vlivem pavouci. Ti totiž byli hlavním inspiračním zdrojem návrhářů značky Helmut Lang, Nicole a Michealovi Colovosovým.