autor:

Gareth Pugh

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Gareth Pugh

designéři vedoucí značku Gareth Pugh

dámská linie: Gareth Pugh Womenswear

Gareth Pugh: podzim 2005 - současnost

pánská linie: Gareth Pugh Menswear

Gareth Pugh: podzim 2009 - současnost

sediva-cara

nové kolekce Gareth Pugh představovány na:

Paris fashion week, RTW, Menswear

predel

Gareth Pugh 4

Pokud milujete barvy, tak jste v tuto chvíli na nesprávném místě. Pokud jste vysazeni na barevné a veselé květinové vzory, můžete rovnou přestat číst. Ale pokud to uděláte, nedozvíte se, že černá je mnohdy víc než barva a často je rozmanitější než celé barevné spektrum. Strohost v barvách je možné kompenzovat na jiných místech. Tento přístup zvolil i Gareth Pugh, mladý britský avantgardní módní návrhář. Hlavní roli v jeho modelech hrají tvary, které vyzdvihuje právě potlačenou barevností. Výrazné siluety, tvary a modely na hranici fashion designu a architektury.

lomena cara horni

Výrazné siluety, tvary a modely
na hranici fashion designu a architektury.

lomena cara spodni

Gareth Pugh
(britský fashion designer, *31. Srpna 1981)

Gareth Pugh se narodil 31. Srpna 1981 v severoanglickém městě Sunderland. Gareth Pugh se již v mládí věnoval tvůrčí činnosti a to navrhování divadelních kostýmů pro English National Youth Theatre. Následně přišlo na řadu studium na City of Sunderland College obor fashion design, a své vzdělání dokončil v roce 2003 na vyhlášené Central Saint Martins v Londýně. Jistý čas strávil na stáži u Ricka Owense v Paříži, který se stal jeho mentorem. Jeho absolventská kolekce ze St. Martins, která byla z části tvořena z balónů, upoutala pozornost módních editorů z časopisu Dazed & Confused. Jeden z jeho modelů se díky tomu později objevil právě na obálce tohoto časopisu. Pár měsíců po ukončení školy se Pugh zapojil do reality show "The Fashion House". Později se k účinkování v této show vyjádřil tak, že to byla jeho jediná možnost, jak nezůstat nezaměstnaný. Zvyšující se popularita skupiny! WOWOW! (jejíž byl součástí), zveřejnění v Dazed & Confused a úspěšná módní přehlídka v Londýnském klubu Kashpoint vedlo k tomu, že zaujal pozornost společnosti Fashion East. Fashion East je nezisková organizace, která díky podpoře společností TOPSHOP, Topman a London Development Agency každoročně nabídne možnost třem návrhářům mužské a třem návrhářům ženské módy, aby prezentovali své kolekce na Londýnském týdnu módy před světovými médii a kupci. Na podzim roku 2005 dostal tuto možnost i Pugh, na přípravu měl 4 týdny. Pracoval bez asistentů, s velmi omezeným rozpočtem, ale jeho kolekce i tak zaznamenala úspěch a strhla pozornost na jeho další modely.

 

Gareth Pugh 2

Gareth Pugh 1

Gareth Pugh kolekce jaro 2007 1

nahoře a dole Gareth Pugh kolekce jaro 2007, London Fashion Week, uprostřed obrázek z videa jaro/léto 2011
catwalk fotografie: Rebecca Cotton


V roce 2006 se konala jeho první sólová přehlídka na Londýnském týdnu módy. Prezentoval zde i své dvě následující kolekce. V srpnu roku 2007 se dostaly jeho modely poprvé do prodeje. Prodej jeho kolekcí se však rozjížděl pomalu. Do jeho páté prohlídky se mu nepodařilo prodat ani jeden kus ze své kolekce. Gareth Pugh stál na pokraji finančního kolapsu. Nebyl však ochotný z tohoto kolotoče vystoupit, protože i když se jeho modely neprodávaly, tak jako tvůrci se mu dostávala značná pozornost. V roce 2008 pózoval spolu s modelkou Agyness Deyn fotografovi Mario Testinovi pro americký Vogue. V témže roce se jeho modely objevily v Metropolitním muzeu v NY. V červenci 2008 Pugh získává ÄNDAMÅL fashion award spolu s 150 tisíc € a možnost uskutečnit přehlídku v Paříži. Ta se konala v září téhož roku a následovala ji první přehlídka mužské kolekce v lednu 2009.

 

Gareth Pugh 3

Gareth Pugh na obálce říjnového Dazed & Confused z roku 2008, fotograf: Nick Knight


Svůj první kamenný obchod otevřel Gareth Pugh v srpnu roku 2010 v Hongkongu. Čínu si vybral hlavně kvůli pocitu, že jeho modely jsou zde více akceptovány. V USA ho bohužel stále považují za zvláštního a jeho modely za nenositelné. I když Pugh sám přiznává, že i když jeho modely mohou působit nenositelně, opak je pravdou. V průběhu několika pár let byl nucen ustoupit od navrhování "nepoužitelných" modelů k více komerční variantě. Nejen extravagantní estetika ale i praktičnost je nutnost, aby byla zaručena prodejnost modelů.

Gareth Pugh se svými futuristickými vizemi velmi rád využívá nových médií k prezentaci svých kolekcí. I samotné prezentace tak bývají velmi zajímavým vizuálním zážitkem. Jeho oblíbeným formátem bývá video, na jedno takové se můžete podívat i zde: Gareth Pugh jaro/léto 2011

 

Gareth Pugh vánoční strom

Vánoční strom, který vytvořil Gareth Pugh v roce 2008 pro londýnský Topshop (Oxford Circus store).
Kovová konstrukce a 60 bílých neonových trubic tvořilo netradiční 2,8 metru vysoký vánoční strom.


Pugh je známý i množstvím spoluprací. Jeho modely oblékli Kylie Minogue, Roisin Murphy, Lady GaGa, Beyonce a Ashlee Simpson. Rovněž spolupracoval například s Moet et Chandon, Copenhagen Fur a šperkařskou společností Swarowski. Na rok 2012 ohlásil spolupráci s MAC cosmetics a brazilským výrobcem plastových bot Mellissa. Gareth Pugh je často nazývaný novým Alexandrem McQueenem. O jeho komerčním potenciálu se diskutuje stále dost často, i když posun ke komerčnější tvorbě je v dnešní době značný. Jediné co nám zbývá věřit je, že neskončí jako McQ a bude mít možnost nám své kvality ještě dostatečně dlouho dokazovat.

 

Gareth Pugh logo

 

Tagy: gareth-pugh

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál