autor:

Amaya Arguaza

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Amaya Arguaza

Amaya Arguaza hl

sediva-cara

Španělská fashion designérka

sediva-cara

Amaya Arguaza, španělská fashion designérka se narodila přímo do módního průmyslu. Její matka je ředitelkou značky Elipse, ve které Arguaza dokonce působila nějakou dobu po dokončení studií, otec vlastní label Tinto Florentino. Není tedy divu, že Amaya zažívá celosvětový úspěch, návrhářství má v genech. Její tvorba je charakteristická modelací siluety a drapérie.

Arguaza studovala módní návrhářství na Madrid Polytechnic University. O dva roky později nastartovala svoji značku prezentací své první kolekce v Paříži. Ještě ten samý rok představila svoji tvorbu i na fashion weeku v Barceloně. Její úspěch jí otevřel dveře k dalším dvěma rokům účasti na módním týdnu v Madridu. V roce 1996 získala Amaya cenu Spanish Designer of the Year, a o rok později byla pozvána, aby prezentovala svoji novou řadu na fashion weeku v Londýně. Britské publikum si její tvorbu zamilovalo a v roce 2003 následovala další prestižní příležitost – ukázat vlastní práci v Miláně. V loni zažila debut na módním týdnu v Paříži s kolekcí S/S 2011.

Součástí její tvorby jsou také pánské kolekce (první byla vytvořena v roce 2005), řady obuvi, doplňků, plavek, a společenských i svatebních šatů. Aruguazina práce se prodává ve více než třiceti sedmi státech.

sediva-cara

Amaya Arguaza podzim/zima 2011-12
fotografie: Ugo Camera

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál