autor:

Rick Owens

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Rick Owens

Rick Owens - „Když vytváříte značku, vyprávíte příběh“

 

Rick owens 001

 

Kontroverzní návrhář Rick Owens je rodilý američan žijící a pracující v Paříži. Jeho vztah k módě začal pravděpodobně připojením se ke goth kultuře v mládí, přišlo mu, že nošením černé může ukrýt mnoho věcí. Není pochyb, že tato životní etapa má stále místo v jeho imagi a promítá se na přehlídková mola. Však o tom svědčí i poslední drsná kolekce pro muže na léto 2011 – samá černá kůže, těžké boty a nepočitatelně prvků převzatých právě ze zmíněného gotického stylu. Prolínání undergroundové módy a luxusních materiálů vytváří kontrast elegance a zároveň obrazu velké nezávislosti, podle definicí světových módních časopisů „glamour et grunge“. Svůj tvůrčí život začal nástupem na uměleckou školu Otis College of Art and Design v Los Angeles, kariéru nejprve budoval s firmou zaměřenou hlavně na sportovní a levné oděvy. S ředitelkou společnosti Michele Larny brzo začal vedle pracovního poměru žít i osobní, čímž zároveň ukončil vztah se svým tehdejším přítelem. Michele a Rick Owens společně pokračovali založením vlastní značky v roce 1994, kterou tehdy šířil díky lokálnímu distributorovi.

 

Rick Owens

 

– dekadentní film Nicka Knighta a Ruth Hogben V roce 2001 však podepsal smlouvu se společností Eo Bocci Associati, díky které se jeho šaty dostaly do světového oběhu a celou výrobu přesunul do Itálie. Poprvé ho veřejnost zaregistrovala díky fotografii Kate Moss v jeho kožené bundě ve francouzském Vogue.

 

Rick Owens 001

– Rick Owens, jaro/léto 2009 výše | DRKSHWD podzim/zima 2010 dole nalevo


Rick Owens 001

 

Díky Anně Wintour mohl představit v roce 2002 oficiálně svoji první kolekci na fashion weeku v New Yorku. Následoval rychlý spád událostí – první pánská kolekce, přesunutí ateliéru i života do Paříže zároveň se zachováním výrobny v Itálii. Rick Owens je známý pro své aféry s drogami a alkoholem. Sám přiznává, že rád bere steroidy, dává mu to energii k práci. Je pyšný i na své tělo, které díky nim získává svůj tvar a nemá problémy s odhalováním (důkazem je jeho nahá socha ve studiu) a stejně tak se nebojí svléknout na přehlídkách své modely.

 

Rick Owens 001

– Rick Owens, Seoul store Jeho šaty si oblíbila třeba Courtney Love nebo Madonna, objevují se také ve známém filmu Ďábel nosí pradu.

 

Rick Owens 001

 

Rick Owens se nesoustředí jen na aktivity v oblasti módy, ale například navrhuje i nábytek. Kolekce nábytku se skládjí z pohovek, židlí a osvětlení z netradičních materiálů jako, kosti, beton, překližka, kašmír a sklolaminát.

 

Rick Owens jaro/léto 2011 - Lilies

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Alexander McQueen 001 - middle

  Alexander McQueen

  Britský módní návrhář Lee Alexander McQueen, v branži známý jako bad boy. Mezi jeho přátelé patřila i Kate Moss. Když nemohla vystoupit na jedné z jeho módních show, zobrazil ji na molu jako hologram.

 • Balmain 001 - middle

  Balmain Paris

  Francouzský módní dům Balmain byl pojmenovaný po svém zakladateli, který byl po druhé světové válce nazýván "králem francouzské módy".

 • Julia and Ben 001 - middle

  Berlínská avantgardní móda Julia and Ben

  Jejich móda je koncipovaná jako avantgardní s berlínskými street fashion prvky, snaží se hledat rovnováhu mezi komerčními a koncepčními kousky.

 • burberry 001 - middle

  Burberry

  Burberry je luxusní britský výrobce kabelek a parfémů. Je pro něj příznačný kostkovaný vzor, který se stal jednou z nejvíce kopírovaných ochranných známek.

 • chanel 001 - middle

  Chanel

  Chanel je francouzská módní značka, kterou založila Gabrielle Bonheur Chanel (zvaná též Coco Chanel) v roce 1910. Značka celosvětově proslavily hlavně „malé černé“ a parfém Chanel No. 5.

 • chloé 001 - middle

  Chloé

  Chloé je od roku 1952 důležitou část pařížské módní scény a prošla několika významnými proměnami. Karl Lagerfeld přinesl rozevlátou bohémskou eleganci, Stella McCartney osvěžující neobvyklé romantické prvky, Phoebe Philo dívčí šmrnc.

 • christiandior 001 - middle

  Christian Dior

  Kariéra Christiana Diora jako jednoho z nejdůležitějších návrhářů 20. století odstartovala v roce 1947 jeho první kolekcí, v níž představil „New Look“. Christian Dior

 • elle 001 - middle

  Elle

  Elle je celosvětově prodávaný časopis, který se zaměřuje na dámskou módu, krásu, zdraví a zábavu. Zároveň Elle je i jedním z nejvýznamnějších módních časopisů.

 • fred perry 001 - middle

  Fred Perry

  Pólo tričko značky Fred Perry se staly kultovní záležitostí díky tehdejšímu hnutí Mods, kteří si tato trička velmi oblíbili.