autor:

Raf Simons

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Raf Simons

„Nechci ukazovat šaty, chci ukazovat, jaký jsem, svou minulost, přítomnost a budoucnost. Pracuju se vzpomínkami a vizemi budoucnosti a snažím se najít pro ně místo ve dnešním světě.“ Módní návrhář Raf Simons.

RAF SIMONS 001

Raf Simons se narodil v roce 1968 v belgickém Neerpeltu. Vyrůstal ve vlámské vesničce poblíž německých hranic. Toto prostředí mu připadalo nudné a prázdné, postrádal v něm umění a kulturu. Uzavíral se do vlastního světa plného hudby. Mezi jeho oblíbence patřili David Bowie, Kraftwerk a Joy Division. Tato hudba později i Rafa Simonse inspirovala i při jeho návrhářské práci.

RAF SIMONS 001

Raf Simons vystudoval průmyslový design na univerzitě v Genku. V době jeho studia o sobě začali dávat vědět belgičtí návrháři známí jako Antverpská šestka a díky nim se o módu začal zajímat i Raf Simons. Mezi Antverpskou šestku patřili např. Dries van Noten, Ann Demeulemeester a Walter Van Beirendonck. S Walterem Van Beirendockem se Raf spřátelil.

RAF SIMONS 001

Raf Simons Backstage podzim/zima 2010 Po dokončení studia pracoval Raf Simons krátce jako designér nábytku, než začal budovat kariéru módního návrháře. 

V lednu 1995 Raf Simons předvedl svou první kolekci pánského oblečení v Miláně. Další tři kolekce uvedl v Paříži v soukromých galeriích nebo fotoateliérech.

RAF SIMONS 001

boty Raf Simons Proslul díky svému nekonvenčnímu přístupu k přehlídkám (netypické prostory, práce s lidmi, kteří nebyli modelingoví profesionálové, ale které potkával v ulicích Antverp). Jeho první „opravdová“ módní přehlídka se konala v Paříži v lednu 1997.

Raf Simons | Peter de Potter

RAF SIMONS 001

V létě 2005 byl Raf Simons jmenován na pozici creative director u značky Jil Sander. Svou první kolekci pro Jil Sander uvedl v roce 2006. Díky jeho jedinečné a moderní vizi popularita Jil Sander rychle stoupla.

RAF SIMONS

Stejný rok uvedl i vlastní pánskou řadu Raf by Raf Simons, která byla ohodnocena jako jedna z nejlepších pro sezónu podzim-zima 2006. V roce 2008 zahájil i malou kolekci bavlněného zboží a pólo triček, na kterých spolupracoval se značkou Fred Perry.

RAF SIMONS 001

Raf Simons v roce 2010 zvítězil ve Wallpaper Design Awards za nejlepší módní show a kolekci! Raf Simons také učí na Akademii užitého umění ve Vídni a pracuje jako poradce v oblasti dějin umění.

Raf Simons pro Fred Perry podzim/zima 2010

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál