autor:

Nina Ricci

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Nina Ricci

nina ricci 001

Zakladatelka značky Maria Nielli (známější pod svým uměleckým jménem Nina Ricci) je jednou z legendárních postav ve světě módy. Historie značky sahá až do 19. století, kdy se dvanáctiletá Maria se svou rodinou přestěhovala z Florencie do Francie a rozhodla se jít do učení do krejčovské dílny, aby pomohla své matce vydělávat na živobytí. Její mistři si brzy všimli, že klobouky, které navrhovala, šly na dračku.

nina ricci 001

- kolekce Nina Ricci na obálce Vogue Paris 1934 Celosvětový úspěch Niny Ricci jako návrhářky přicházel pomalu, ale jistě. Každý její krok byl triumfální a štěstí bylo na její straně – jak jinak vysvětlit, že v roce 1932, kdy byl celý průmysl ochromen hospodářskou krizí a lidé neměli peníze na haute couture, její salón stále prosperoval?

nina ricci 001

- kolekce Nina Ricci z roku 1939 na obálce Vogue Paris Nina Ricci znala dokonale požadavky a potřeby své klientely, která upřednostňovala klasické modely před extravagantními kousky, jež byly tou dobou také populární. Ve své první kolekci Nina Ricci uvedla jednoduché dvoudílné šaty, malé černé a kostým v klasickém stylu. Tyto modely působily stroze, ale zároveň dobře prezentovaly Ninin vrozený vkus a styl. Zanedlouho poté se Nina Ricci stala nejžádanější značkou oděvů mezi nejbohatšími Pařížany.

nina ricci 001

- Nina Ricci jaro 1939 Během třicátých let její salón prosperoval a postupně se rozšiřoval, celosvětové uznání však získal až po válce. Tou dobou začala Nina Ricci vyrábět parfémy, bez kterých se žádná Pařížanka nemohla obejít.

nina ricci 001

Prvním parfémem byl Coeur Joie, který vytvořil Ninin syn Robert (ten měl na starost i obchodní záležitosti značky). V roce 1948 jej následoval legendární a dosud velice žádaný L'Air du Temps. I jeho autorem byl Robert, který jej vytvořil pro ženu, jež miloval. Tento parfém patří mezi nejromantičtější vůně a odráží se to i na jeho něžném flakónu s vlaštovkou. Parfém se navzdory svému názvu „Ovzduší času“ stal nadčasovým. I další parfémy z dílny Niny Ricci se staly legendami a v mnohém zosobňují Paříž. Mezi ně patří například Premier Jour nebo Love in Paris.

nina ricci 001

- Enid Boulting šedesátá léta, Anne Larsen v modelu od Nina Ricci V 50. letech salón najal nové návrháře, kteří značce vdechli modernějšího ducha. V 60. a 70. letech (již po smrti Niny Ricci) vzkvétala především parfémová produkce salónu. Vznikla tak další divize spadající pod Parfums Nina Ricci pod jménem Farouche.

nina ricci 001

nina ricci 001

- Nina Ricci jaro 1972 Během let svého působení se značka neomezovala pouze na šaty a na parfémy, ale uvedla i řady doplňků, šperků, brýlí a koženého zboží. V 90. letech se sortiment rozšířil i na hodinky a kabelky.

Nina Ricci jaro/léto 2008

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál