autor:

Marc Jacobs

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
0
Marc Jacobs

Marc Jacobs se narodil 9.4.1963 v New Yorku. Módní návrhářství studoval na střední i vysoké škole a již během studií získával prestižní ocenění – Perry Ellis Gold Thimble Award, Chester Weinberg Thimble Award a Design Student of the Year Award. Tou dobou taky zahájil partnerství s Robertem Duffym.

marc jacobs 001

1986

V roce 1986 s podporou Kashiyama USA, Inc. Jacobs navrhl svou první kolekci pod svým jménem. Následující rok se Jacobs stal nejmladším návrhářem v historii, který získal prestižní cenu Perry Ellis Award for New Fashion Talent udělovanou Radou amerických módních návrhářů.

1989

V roce 1989 začal Jacobs pracovat pro značku Perry Ellis a vytvářel její dámské kolekce. V roce 1992 získal další ocenění Rady amerických módních návrhářů: Women’s Designer of the Year Award.

marc jacobs 001

1993

Na podzim roku 1993 založil spolu s Duffym vlastní společnost Marc Jacobs International Company. Získali smlouvu pro prodej v Japonsku a výrobu kolekce bot v Benátkách.

1997

V roce 1997 začal Jacobs pracovat pro Louis Vuitton jako kreativní ředitel. Téhož roku byl zároveň slavnostně otevřen první obchod Marc Jacobs v Soho. Marc Jacobs získal další ocenění Rady amerických módních návrhářů.

marc jacobs 001

S novým tisíciletím rozšířil Marc Jacobs svůj záběr - v roce 2000 uvedl novou řadu kabelek a v roce 2002 přišel s novou řadou vůní, kterou v kampani propagovala režisérka Sofia Coppola. Obchody Marc Jacobs se rozšiřovaly do San Franciska, na Tajwan, do Hong Kongu a Japonska. Také uvedl novou značku: Marc by Marc Jacobs. Ta ihned získala pozornost ze strany módních redaktorů i zákazníků.

marc by marc jacobs 001

Značka využívala i promyšlených reklamních kampaní, v nichž figurovaly celebrity jako Sofia Coppola, Victoria Beckham, Winona Ryder, Kirsten Dunst, Zooey Deschanel a Dakota Fanning. Každou sezónu vznikala nová atraktivní kolekce. Jeho modely nejsou ovšem určené jen bohatýmj a slavným. Kombinuje retro prvky s moderními a výsledkem jsou šaty, doplňky a boty, nad kterými každá žena řekne: "To musím mít!"

marc jacobs 001

Značka Marc by Marc Jacobs je nejsilnější zbraní módního království Marca Jacobse. Tento styl je střízlivý, ale zároveň hravý, prostě dokonalý pro moderní pracující ženu. Je znát, že Marc Jacobs myslí na opravdové ženy a tak pro ně navrhuje veškeré oblečení od sak po halenky, od plavek po společenské šaty, džíny, svetry a boty. Zároveň se nebojí barevných hravých vzorů a překvapujících kombinací použitých materiálů. Vybírá takové barvy a látky, které se vzájemně doplňují, aniž by přespříliš ladily a vytváří modely, které inspirují současné trendy po celém světě.

marc jacobs 001

webová stránka: www.marcjacobs.com

Reklamní kampaně Marc Jacobs

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál