autor:

Christian Louboutin

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
1
Christian Louboutin

Christian Louboutin 001

Christian Louboutin se narodil v roce 1964 ve Francii. Svojí luxusní linii dámské obuvi představil roku 1991 ve Francii. Od roku 1992 se na jeho modelech objevuje notoricky známá rudá podrážka, která se stala jeho podpisem, dokonce si ji nechal 27.března 2007 patentovat americkým patentovým úřadem.

Christian Louboutin

( fashion designér)

Jako dítě Christian Louboutin pravidelně utíkal ze školy od svých 12-ti let aby sledoval pařížské tanečnice v nočních klubech, protože byl fascinován jejich kostýmy, říká že totot byla jeho hlavní inspirace aby se stal návrhářem obuvi. " Tanečnice mě hodně ovlivnily. Pokud máte rádi vysoké podpadky potom jsou to skutečne vysoké podpatky - je to vše v nohou jak se samy nesou, ozdoba těla. Jsou to skutečné ikony." Ačkoli se Louboutin shledal s nepochopeníp díky svému záměru brzo opustit studium, v tomto záměru ho ubezpečilo interview se Sophií Loren ve kterém představila svou sestru. 5ekla že její sestra opustila školu ve 12-ti a poté své vzdělání dokončila v 50-ti letech. " Všichni tleskali! A já si pomyslel: No když toho budu litovat budu alespoň jako sestra Sophie Lorenové".

Boty Christian Louboutin

Christian Louboutin pomohl přivést zpět k popularitě jehlový podpatek. Navrhnul desítky stylů s podpatkem vysokým 120mm a výš. Jeho profesním cílem je " aby žena vypadala sexy, krásná a aby její nohy vypadaly co nejdelší". Ačkoli nabbízí i pát modelů s nižšími podpadky, Louboutin je v zásadě spojován s jeho úžasnými večerními střevíčky s pásky osazovanými kamínky, mašlemi, peřím, lakovanou kůží a podobnými dekorativními prvky. jeho známá červená podrážka vznikla tím způsobem, že lakoval obyčejné podrážky červeným lakem na nehty. Cítil že jeho boty postrádají potřebnou energii a červená barva jim ji dodala. Inspirace k Louboutinovi přišla v jeho ranných 20-ti letech, tou dobou navštívil muzeum a všimnul si vysícího upozornění, které zakazovalo vejít ženám s jehlovými podpatky, aby neponičily drahou dřevěnou podlahu . Toto mu utkvělo v paměti a úpozději tuto myšlenku použil při navrhování svých bot. "Chtěl jsem to popřít" řekl Christian Louboutin. " Chtěl jsem vytvořit něco, co porušuje pravidlaa ženy se díky tomu cítí sebevědomé a silné."

Christian Louboutin 001

boty na podpatku s červenou podrážkou jsou typickým znakem Christian Louboutin

Christian Loboutin je na vrcholu žebříčku Luxury Brand Status Index (LBSI) již tři roky a jeho modely byly oceněny jako nejprestižnější ženské boty v rocích 2007, 2008 a 2009.

Christian Loboutin boutique

V paříži jsou 3 butiky Christian Loboutin a to na Rue Jean-Jacques Rousseau, Rue du Faubourg St-Honoré a Rue de Grenelle.V USA je to 6 butiků. V New Yorku (Madison & Horatio), dva v California (West Hollywood & South Coast Plaza), jeden v Las Vegas, aa jeden Design District v Miami. Dva jsou v Londýně, původní Christian Loboutin butik je na Motcomb Street a další otevřel v roce 2008 na Mount Street. Christian Loboutin je zastoupen i v obchodních domech Harvey Nichols, Harrods a Selfridges. Další můžete nalézt v Asii, Hong Kongu a Singapuru. V Austrálii koupíte boty Christian Loboutin například v Melbourne, Brisbane a v Sydney je seženete v síti obchodů David Jones.Nedávno Loboutin otevřel svůj první butik v jižní africe v São Paulo.

 

Christian Louboutin 001

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist