autor:

Alexander McQueen

kategorie:
Fashion designer
publikováno:
počet komentářů:
1
Alexander McQueen

alexander mc queen logo

sediva-cara

designéři vedoucí značku Alexander McQueen:

Sarah Burton : jaro 2011 - současnost
Ivana Omazic: jaro 2001 - podzim 2010

sediva-cara

sídlo společnosti Alexander McQueen:

10 Amwell Street
Londýn
EC1R 1UQ
Velká Británie

sediva-cara

nové kolekce Alexander McQueen představovány na:

Paris fashion week, RTW a Resort

predel

Alexander McQueen

(historie značky + životopis)

alexander mcqueen 001

Britský módní návrhář Lee Alexander McQueen (17. března1969 - 11.února 2010), v branži známý jako bad boy. Stal se známým, když Isabella Blow koupila celou jeho závěrečnou školní kolekci. Mezi jeho přátelé patřila i Kate Moss. Když nemohla vystoupit na jedné z jeho módních show, zobrazil ji na molu jako hologram.

alexander mcqueen 001

McQueen pracoval jako hlavní návrhář v módním domě Givenchy po dobu pěti let do založení vlastní módní značky McQueen a McQ linie pro mladé. Prezident LVMH Bernard Arnault způsobil rozruch když jmenoval McQueena hlavním návrhářem v Givenchy. Alexander McQueen tak následoval Johna Galliana. Jeho první couture kolekce v roce 1996 pro Givenchy byla neúspěšná. Alexander McQueen poté uhladil své modely při práci v Givenchy, ale pokračoval ve svých rebelských výstřelcích například při kntroverzní show v roce 1998 kde roboti stříkali barvu přez bílé bavlněné šaty a po molu se prošla beznohá modelka Aimee Mullins ve speciálně vyřezávaných dřevěných nohách. Alexander McQueen zůstal v Givenchy až do roku 2001, kdy při rušení kontraktu řekl, že omezovali jeho kreativitu. Mezi největší McQueenovi úspěchy patří titul britský designer roku "British Designer of the Year" které obdržel dokonce čtyřikrát. V roce 2000 získala skupina Gucci 51% podíl ze společnosti Alexander McQueen, kde nadále působil jako kreativní ředitel. Plány na rozšíření značky zahrnovalo otevření nových butiků v Londýně, Miláně a New Yorku... a vytvoření nové linie parfémů se jménem My Queen.

Alexander McQueen 001

Alexander McQueen spolupracoval se značkou Puma na speciální edici tenisek.


V roce 2005 spolupracoval Alexander McQueen se značkou Puma a vytvořil pro ní speciální edici tenisek. McQueen se též podílel na kapmani kosmetické značky MAC, tvořené módnímy návrháři.

 

Alexander McQueen boty jaro/léto 2010

Alexander McQueen 001

 

Alexander McQueen překvapivě umírá 11.února 2010. Spáchal sebevraždu oběšením ve svém londýnském apartmá, pár dní před zahájení London fashion weeku. Dne 18. února 2010 Robert Polet, prezident a generální ředitel Gucci Group oznámil, že značka Alexander McQueen bude nadále pokračovat bez svého zakladatele a kreativního ředitele. Dodal rovněž, že nová koleckce Alexander McQueen bude představena během týdne módy v Paříži dle původního plánu.

 

Alexander McQueen: Savage Beauty

Od 4.května do 31. července 2011 se v Metropolitní muzeu v New Yorku konala retrospektivní výstava s názvem Alexander McQueen: Savage Beauty. Bylo zde představeno více než 100 prací z 19-tileté kariéry tohoto módního génia. Alexander McQueen byl jednou z nejvíce provokativních osobností módy za posledních 30 let, jeho prezentace byly vždy technicky vynikající s velkou dávkou uměleckého výrazu. Podívat se na náhled toho, co na největší Alexander McQueenově výstavě bylo k vidění můžete zde.

 

Alexander McQueen store, Los Angeles

Alexander McQueen 001

Alexander McQueen 001

 

 

Alexander McQueen jaro/léto 2010, Paříž 6.října 2009

predel

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist