autor:

Představujeme Cycle Chic - hnutí za módu na kole

kategorie:
Editors' View
publikováno:
počet komentářů:
0
Představujeme Cycle Chic - hnutí za módu na kole

Přístup k cyklistice má mnoho rovin. Někdo po kole nesáhne celý rok, někdo na něm jezdit neumí, někdo ho zbožňuje a ochotně na něm polyká kilometry a někdo ho považuje za součást běžného života. V Dánsku je kladný přístup k cyklistice typický a dobře známý. Není tedy náhodou, že právě tady se zrodil fenomén jménem Cycle Chic.

Mikael Colville-Andersen založil v roce 2006 blog s názvem Copenhagen Cycle Chic. Začal při svém popojíždění ulicemi Kodaně fotografovat cyklisty, kteří mu zrovna padli do oka - nebo spíše vjeli do hledáčku. Fotky pravidelně nahrával, psal k nim svoje dojmy a nechával fanoušky blogu přidávat komentáře. Během prvního roku začala popularita blogu rapidně stoupat.

 

6487681761_7e54971a1c_z

© Cycle Chic

 

Název webu koresponduje s tím, co Mikael zkouší zachytit. Nejde o to se na kolo prakticky obléct. Jde o to sednout si na něj a vyrazit do práce tak, jak je potřeba. Nehledat pohodlné kalhoty a nepřemýšlet nad vhodnou obuví. Můžeme vidět ženy v lodičkách, kabátech a šatech, muže v oblecích a polobotkách. Cycle Chic spojuje cyklistiku a módu.

 

5145601373_38f078aa9a_z

© Cycle Chic

 

Během dalších let, kdy se blog dál rozvíjel, přicházela podpora ze zahraničí a s ní zájem o zakládání lokálních odnoží - další města si přála pod Mikaelovou značkou prezentovat cyklisty svých ulic. Jedním z prvních byl Londýn následován Barcelonou nebo Sydney. Nakonec jich vzniklo přes pět desítek. Můžeme tak sledovat různé nuance v přístupu cyklistů v odlišných zemích a zároveň pozorovat podobnosti.

 

6447402113_cf6d46e685_z

© Cycle Chic

 

My se k Cycle Chic ještě vrátíme a necháme vás, se svolením zakladatele blogu, nahlédnout pod pokličku. Vy si zatím můžete sami udělat obrázek o tom, jak je komunita rozšířená a živá  - CopenhagenCycleChic.com.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál