autor:

Milánské předpovědi příští zimy

kategorie:
Editors' View
publikováno:
počet komentářů:
0
Milánské předpovědi příští zimy

Milano muži h

Dvouměsíční maraton fashion weeků začal pánskými přehlídkami Londýně, pokračoval v Miláně, právě se odehrává v Paříži a zanedlouho se dostanou ke slovu kolekce dámské. Londýn jsme shrnuli, je na čase posbírat drobečky z Milána.

 

Italská móda je jasná a průhledná. Zatímco v Paříži se budou v případě některých návrhářů dít neočekávané věci, přehlídky na Milano Moda Uomo téměř vždy sází na eleganci, přímost a dojem luxusu, zatímco jen občas se objeví vtip. Během letošních dnů módy se projevovalo několik různých tendencí, které si sice zachovaly onen statut, ovšem přinesly s sebou také něco poutavého a neokoukaného.

 

 

Kabáty, límce, klopy

 

Vzhledem k tomu, že se prezentovaly kolekce na podzim/zimu 2013, nikoho nepřekvapí, že v kolekcích dominovaly kabáty či vlněná saka. Nejsou to velké prvky, změny střihů či výrazná, pro někoho neunositelná barevnost, které zaujmou. Jsou to malé detaily.

Značky Gucci a Prada dali velký důraz na dvojbarevný límec - zatímco je ten "pravý" límec vyveden v jiné barvě, klopa nese tu samou jako zbytek saka či kabátu.

gucciprada Gucci, Prada

 

Členění barevné i materiálové se objevuje každou sezónu a rozdíl je prakticky jen v tom, kdo to zrovna dělá a jakých druhů látek k tomu využívá. Absolutní prim letos hraje kožešinový límec na svrchníku, objevilo se i několik modelů s předním krajem odlišujícím se od zbytku daného oděvu.

 

kabatyklopy Emporio Armani, Etro, Calvin Klein, Jil Sander

 

Své místo v této kategorii mají i zcela vyčnívající kousky - kožené bundy, teplé svrchníky určené pro volný čas i huňaté kožichy. V celé plejádě zaujmou minimalistické modely Jil Sander s odděleným kulatým límečkem, rafinovaně jednoduchý kabát značky Ermenegildo Zegna i detail zipu na klopě v provedení od Costume National Homme.

 

kabaty3 Fendi, Jil Sander, Costume National Homme, Ermenegildo Zegna

 

Kostka, kostka, kostka, potisk, kostka...

 

Motiv kostky převzal žezlo v království pánských trendů. V Londýně se objevoval zejména na oblecích, v Miláně je prostě všude. Malá velká, tlustá, tenká. Je snad snadší vyjmenovat brandy, které kostku zapřely.

Mezi povodní kostek vyčnívá ta od Armaniho či Prady, značka Fendi si pohrála s jejím natočením i rozmazáním. Tak jako v dámské kolekci, i v pánské povolalo Moschino do boje o pozornost tartan.

 

kostka1 Fendi, Prada, Dolce&Gabbana, Moschino

 

Pokud vás při prohlížení fotografií či následného vybírání v obchodech nerozbolí oči, všimněte si i dalších menšinových trendů. Dolce s Gabbanou již klasicky navázali na dámskou kolekci barokními žakáry a vyšívanými květinami, které prostřídali s motivy náboženskými, a dokonce i miniaturními cyklisty. U Burberry musím vyzdvihnout rozkošná srdíčka i velkoplošná zvířata, na něž se můžeme dle předchozích modelových situací zřejmě těšit i v řadě dámské.

 

vzory2Pod sebou: Dolce&Gabbana, Burberry

 

Malou roli sehrála i kohoutí stopa (Gucci, Emporio Armani). V prípadě značky Versace se dokonce krásně rozpjala. Pulsující město obsadila značka Moschino, žakáry a kašmírové slzy zase Etro.

 

stopaArmani, Versace, Moschino

 

Perličky na závěr

 

Doslova se perly nikde nelesknou, obrazně řečeno ční všude. Například v kolekci Calvina Kleina upoutá plastická rybí kost zkombinovaná s proševem i lesklý kabát s barevně odčlěnenými rukávy. Členění využilo i Moschino, a to jak u pláště, tak i u saka, do kterého je přímo všitá vesta. U DSquared2 potěšil persián a saténový župan nošený namísto kabátu. A nakonec - jsou to skutečně i malé detaily, které si osvojí zainteresovaní jedinci. Pro ty značka Versace připravila trend krátkých kravat.

 

perlicky DSquared2, Versace, DSquared2, Moschino, Fendi

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál