autor:

Kauza Melisina podpaží: Holit či neholit?

kategorie:
Editors' View
publikováno:
počet komentářů:
4
Kauza Melisina podpaží: Holit či neholit?

Když fotografovi Ivanu Kaššovi pózuje Melisa, je už předem jasné, že fotky dopadnou skvěle. Tentokrát jsou ještě obohacené o jednu maličkost: Melisa si totiž řekla, že se nějaký čas nebude holit v podpaží a než aby to na snímcích schovávala, hrdě tento možná nový trend ukazuje. 

Fotky zvedly mnoho lidí ze židle a v komentářích, ať už přímo u fotek nebo na Melisině blogu, dávají lidé své názory hlasitě najevo.

Co si o tom myslíte vy? Pohoršuje vás to? Jsme už všichni natolik mediálně zmasírovaní, že cokoli, co není hladkého je nepřípustného?

 

Me lisa

 

Pochopitelně jsme nejdříve vyzpovídali samotnou Melisu, aby nám osvětlila zákulisí této celé "kauzy":

"Víš, první důvod je ten, že já přemýšlím tak, že je to hrozná otrava si holit podpaží každý den. Mnoho mužů to nedělá, tak proč by měly ženy?

Druhý důvod: Kdo kdy rozhodl co je ženské/neženské, mužné/nemužné, chutné/nechutné? Chci tyhle vžité konvence a stereotypy naší společnosti co nejvíce nabourávat a zpochybňovat.

Dalším důvodem je takový můj osobní sociální experiment. Vidím, jak to lidi zvedá ze židle a mých pět chlupů v podpaží je dokáže přímo rozzuřit. Mnoho lidí si neholení spojuje s feminismem a lesbičkami a já sice jsem feministka, ale nejsem lesbička. A když si barvíme vlasy na růžovo, tak proč bychom nemohly chvíli nosit neoholené podpaží?"

 

Mel i

 

Z reakcí čtenářů Melisina blogu:

1. "Proč se holit? Přijde mi to ženštější a něžnější. To Tě fakt jen tak zničehonic napadlo si přestat holit podpaží?"

2. "Dobře, já chápu, že chceš být rebelka nebo co a ukázat lidem, že ani holit se nemusí, ale i přesto to bude každý dělat dál, protože zarostlé podpaží je nechutné už jen na pohled."

3. "Ty jsi teď feministka nebo co?"

4. "Bojím se si od Tebe něco koupit na bazaru, že tam budou Tvoje hnusné smradlavé chlupy."

5. "Pro mě jsi úplně nejlepší blogerka, jsi velmi originální a miluju Tvůj styl. I když se mi to ne vždy líbí, pak když to dáš na sebe, tak už ano a chci si to koupit! Neoholené podpaží: Máš moji plnou podporu, já bych to asi nedokázala. Ale je každopádně hrozná otrava si to neustále holit, takže ode mě velká podpora!"

6. "Když jsem před pár dny viděla Tvé fotky s neoholeným podpažím, zůstala jsem na chvíli dost pohoršená. Ale když se ohlédnu zpětně, unáhlila jsem se. Přece jen, jsi to Ty a je dobře, že jsi něčím originální. Konec konců, chlupy v podpaží máme všichni a já si za to o Tobě rozhodně nebudu myslet nic špatného."

Velmi podobný koncept použila značka American Apparel, od které má na sobě shodou okolností Melisa na těchto fotkách plavky, když ve svém newyorském obchodě dala do výlohy figuríny s pubických ochlupením (článek TADY). Také Ben Hopper na svých fotografiích (TADY) snaží upozornit na mediální tlak ze všech stran na podoby ženské krásy.

 

Meli 4

Fotil: Ivan Kašša

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


4 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

 • Asi bych se v tomto případě nebavil zrovna o originalitě, jak bylo zmíněno v jednom komentáři. Někdo nosí dlouhé vlasy, někdo krátké. Někdo si holí a někdo neholí vousy. Pokud jsou tyto záležitostí jakousi projekcí osobnosti - každý by je měl akceptovat. Navíc - co je komu do toho.

    6   0 Nahlásit X Odpovědět
  • Už i ve starověkém Egyptě věděli proč se holit. Kdo se dnes neholí jde sám proti sobě, je to stejný jako si nečistit zuby. Prostě to tak je, není to móda, ale základní hygiena. Takže doufám že to neoholené podpaží je jen dočasná záležitost, která má vyvolat diskuzi - kterou vyvolala.

     1   3 Nahlásit X Odpovědět
   • Tak jasně, ale já si taky podpaždí neholím. Neholím si ani nohy. Jsem si vědom všech hygienických aspektů svého počínání a nějak funguji. Jenomže u mě se nad tím nikdo nepozastaví, protože jsem muž. To je dle mě to hlavní sdělení.

      4   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist