autor:

Fenomén jménem "Thigh Gap": Kdo by nechtěl mít mezeru mezi stehny?

kategorie:
Editors' View
publikováno:
počet komentářů:
0
Fenomén jménem "Thigh Gap": Kdo by nechtěl mít mezeru mezi stehny?

Guy Aroch je slavný americko-izraelský módní fotograf a před pár dny se mu podařilo, ať už záměrně či nechtěně, rozvířit vody módního průmyslu svým sotva dvouminutovým videem nazvaným „The Magic Gap“ (najdete ho na konci článku). Přestože se údajně snažil zmírnit tenzi, napětí a kontroverzi, která kolem tohoto panuje, povedlo se mu ji spíše zvětšit a návdavkem ještě spíše zesměšnit.

Současná trendy sledující společnost je nyní posedlá tím, jak je nahlíženo na jejich tělo a aby zapadala do příslušných tabulek krásy, rozměrů, velikosti a tím i atraktivity a i přes rozšířenost tohoto pojmu na nejrůznějších webech přímo zaměřených na tuto část těla nebo s modelingovou či fitness tématikou, nejspíše mnoho z vás netuší, o čem se tu vůbec mluví. Je to prostě malá mezera mezi horní částí stehen, pokud dotyčná žena stojí s nohama u sebe. Úsměvné, že?

 

Káťaaa

Katherine Berger (více jejích fotek prohlížejte TADY)


Tušili jste o existenci něčeho takového? Sám autor videa Guy Aroch se totiž dušuje, že on nikoli (stejně jako naprostá většina mužů)… a chtěl tak pomocí necelých dvou minut podat určité vysvětlení. Vydal se do newyorských ulic, kde se v Central Parku a v SoHo ptal náhodně kolemjdoucích lidí na to, zda ví, co termín „Thigh Gap“ (mezera mezi stehny) znamená. Již po prvních patnácti vteřinách je jasné, že nemají tušení a Aroch zjevně do finální verze videa vybral ty nejzajímavější odpovědi, kde však ani jedna není správná.

Dozvíte se názory s politickou i sociální tématikou, ten nejkouzelnější je nejspíše od malé holčičky, která ho popíše jako prostor nebo propast mezi dvěma lidmi, která je velká, nelze ji přeskočit a snažit se tak o nemožné. Velmi kreativní a na malou holčičku hlubokomyslný názor – jenže ona je to ve skutečnosti jen nějaká mezírka mezi stehny.

 

Martina Dimitrova (více jejích fotek najdete TADY)

Video je součástí série videí s názvem „Define Beauty“ (Definujte krásu), která by měla účelně oslavovat krásu ženského těla se všemi jeho nedostatky a ještě navíc je nešťastně pojmenováno jako „The Magic Gap“ (kouzelná mezírka), což do té doby cosi nevinného povyšuje na něco lepšího, závažnějšího a zajímavějšího.

 Lass Suicide (více jejích fotek prohlížejte TADY)

V krátkém videu, které má díky speciálnímu filtru atmosféru 70.let, vystupují modelky Chanel Iman, Alyssa Miller, Elsa Hosk a Gigi Hadidi, což je náročné poznat, protože jim ani jednou není vidět do tváře… Mají ale výstavní „thigh gap“, takže asi ani není potřeba ukazovat více.

 

Surfařka Anastasia Ashley (více jejích fotek prohlížejte TADY)

 

Proč se vůbec taková kulturní obsese řeší, proč jsou jí nyní věnovány desítky stran či webů, když je to čistě genetická záležitost? Jednoduše podáno: buď máte a nebo nemáte. Uměle jí dosáhnout znamená buď zhubnout na cca polovinu své normální váhy a nebo podstoupit řadu ne zrovna příjemných a nezbytných operací, které vás zbaví tuku v této oblasti.

Na druhou stranu, pokud se o sebe stehna třou, pravděpodobně díky nim i někam dojdete, nepřepadáte vpřed nebo vzad, udrží vás i několik hodin stát atd., což by se čas od času mohlo hodit. (Že nejsou hodny Instagramu, který nyní snímky bez dostatečné stehenní mezírky snad i sám zamítá,  je irelevantní a jsme si jisti, že to nevadí.)

 

Kyra Santoro (více jejích fotek najdete TADY)

 

Přeprat přírodu a genetickou výbavu se snažíme s méně či více pozitivními výsledky neustále. Pokud vám přijde mezírka mezi stehny jako něco atraktivního, pokračujte v jejím tichém obdivování na vyphotoshopovaných obrázcích z módních magazínů a pokud jste doteď ani nevěděli, že něco takového existuje, můžete i nadále klidně spát. Protože jak už jsme zmínili výše: buď máte nebo nemáte ;)

 

VIDEO

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál