autor:

10 důvodů, proč jsou na tom prodavačky lépe než modelky

kategorie:
Editors' View
publikováno:
počet komentářů:
0
10 důvodů, proč jsou na tom prodavačky lépe než modelky

Holky chtějí být modelky, to je jasné. Proč taky ne, má to spoustu výhod jako např. bydlet v Paříži nebo New Yorku a občas nafotit nějakou tu kampaň za pár melounů.

Ve skutečnosti je ale práce modelky celkem řehole a navíc poměrně dost nevýdělečná - v případě, že se na vás neusměje štěstí. Takové prodavačky jsou na tom stokrát lépe a je tedy na čase se zamyslet, čím vlastně chcete být. Nevěříte? Tak čtěte.

 

1. Modelka:

Pokud ještě nejste alespoň trochu "profláklá" face, pošlou vás do nějaké méně atraktivní lokace pro takzvaný "druhořadý trh". Obvykle tedy skončíte v nějakém menším městě v Číně nebo Malajsii, kde se s nějakou angličtinou moc nechytnete.


       

1. Prodavačka:

Ve vaší sámošce se prostě neztratíte. A nějakou angličtinu tady ani nevyužijete.2. Modelka:

Bydlíte v "modelkovském apartmá", což je ubytovna pro modelky. Modelky jsou skladné, takže vás do jednoho pokojíčku s palandama o patnácti metrech čtverečních nastrkají klidně šest. A ještě přidají jednoho modela navrch.2. Prodavačka:

Bydlíte nejspíš u rodičů. Nebo třeba v podnájmu s kamarády. Nebo ve svém bytě. Každopádně máte svou postel a o koupelnu se nemusíte dělit s více lidmi, než je psychicky únosné.Cara 3456

 

3. Modelka:

V "práci" strávíte klidně přes dvanáct hodin v botách s dvaceticentimetrovými podpatky, bez přestávky na svačinu, možnosti použití toalety, s metrovým příčeskem na hlavě a zašněrovaná v latexovém korzetu.

 

3. Prodavačka:

V práci obvykle sedíte, ve volném tričku, teplákách a pohodlné obuvi. Máte pevnou pracovní dobu a nejméně tři přestávky. Prostě pohoda.

 

4. Modelka:

Většinu času z toho navíc strávíte čekáním. Čekáte na castingu. Potom čekáte až vám udělají make-up. Až vás učešou. A obléknou. A nastaví světla. Pak se někomu něco nelíbí, tak zase čekáte. Až vám předělají make-up. A vlasy. A světla.4. Prodavačka:

Na nic nečekáte a markujete!5. Modelka:

Věčné honění centimetrů. Protože u modelek stále platí pravidlo "čím méně, tím lépe". Přes boky samozřejmě. Takže, když už jste v té Číně, tak si stejně jejich Eat All You Can moc neužijete. Ostatně, s vaším kapesným, které vám platí agentura a obvykle činí dvě eura na den, si toho stejně moc nekoupíte.5. Prodavačka:

Váš vzhled ani váhu nikdo neřeší. Rozhodně na nich nezávisí vaše výdělky. Takže si s klidem můžete dát pár chlebíčků s vlašákem, kafíčko s cukříčkem a kremrolku navrch.

 

6. Modelka:

Když už konečně chytnete nějaké focení pro časopis, tak to bývá většinou neplacené. Protože, kdo by nechtěl mít svou fotku v časáku, že. Vlastně pořád děláte něco zadarmo. Abyste měly super fotky a chtěli s vámi nafotit další editorialy do časáků. Zadarmo.6. Prodavačka:

Placené přesčasy! Firemní bonusy!7. Modelka:

Když už konečně chytnete nějaký placený džob, čekáte minimálně půl roku, než vám dorazí peníze. Pokud vaše agentura zatím nezkrachuje a vy zas neostrouháte.7. Prodavačka:

Máte pravidelnou výplatu, každá měsíc, bez větších překvápek. Také se vám obvykle nestane, aby vás zničeho nic vyplatili cash v singapurských dolarech.

 

8. Modelka:

I když makáte jak šroub, většina vašich příjmů padne na cestovní výdaje, nájemné za tu jednu palandu na které jedna noc stojí jak pobyt v pětihvězdičkovém hotelu a na provizi agentuře, která si obvykle vezme tak 40 % vašich výdělků. Takže když se vrátíte po třech měsících do vaší rodné vlasti, zbyde vám přibližně tolik, co pokladní v Albertu. Za jeden měsíc.8. Prodavačka:

Vyděláte si víc, než leckterá modelka. A to se vyplatí.9. Modelka:

Kolem pětadvaceti už jste vedle všech těch čtrnáctek stará a ve třiceti už jste prakticky v modelkovském důchodu. Neplaceném ovšem.9. Prodavačka:

Kariérní postup je jistý. V pětadvaceti už můžete vládnout třeba oddělení lahůdek!

 

10.

Ale především! Jako modelka nemůžete mít gelové nehty. Zato jako holka za pultem si klidně můžete nechat udělat deseticentimetrové rudé drápy s glitry a kdo by takovou parádu nechtěl!

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál